SB \Y Pistache Roomijs met gehakte pistache- nootjes en stukjes geconfijte ananas met iets aroma dat wordt gemaakt van een zuivere, natuurlijke pista- che-notenpasta. Walnoten Roomijs met stukjes walnoot in es- doomsiroop (maple-sirup). Die si- roop vormt een jasje om de stukjes noot, zodat smaak en structuur wor- den vastgehouden. Malaga Roomijs met rum en rozijnen. Voor- dat de pitloze rozijnen aan het ijs worden toegevoegd, moeten ze een tijdje welien in pure rum. Stracciatella Vanille-roomijs met veel zichtbare stukjes pure chocolade en echt vanil- le-aroma (afkomstig van vanillestok- jes). Smaak en kleur: eerlijk en natuurlijk IJs wordt er nogal eens van verdacht bol te staan van kleur- en smaakstof- fen. Daar moeten we het even over hebben, want het nieuwe roomijs van AH is heel natuurlijk van samenstel- ling. Er komen wel wat smaakstof- fen aan te pas, maar die zijn uitslui- tend van natuurlijke grondstoffen ge maakt en worden op de verpakking genoemd. Aan Pistache bij voorbeeld wordt een beetje pistache-aroma toegevoegd in de vorm van pistache- noten-pasta. Walnoot wordt op dezelfde natuur lijke manier op smaak gebracht, met esdoomaroma. Het caramelkleurtje komt gewoon van gebrande suiker. Bij Malaga zorgen rum en rozijnen voor de smaak en Stracciatella moet het helemaal hebben van chocolade en vanille van het oude, vertrouwde vaniliestokje. Zo uit de diepvries op tafel Het nieuwe roomijs wordt verkocht in bakjes met een inhoud van een li ter. Daar komt nog een verpakking. omheen als extra isolatie voor het vervoer van de diepvries in de win- kel naar het vriesvak van de koel- kast of de diepvriezer thuis. De tem- peratuur is iets om even bij stil te staan. Hoe meer room er in ijs is verwerkt, hoe lager het smeltpunt van dat ijs ligt. Het nieuwe roomijs van AH hoeft dus niet eerst te 'anti- chambreren' in de koelkast, het kan zo uit de diepvries geserveerd wor den. Maar u heeft uiteraard wel even tijd om het ijs fraai in porties te ver- delen. IJsversierders zijn eigenlijk niet nodig Uitscheppen gaat heel goed met een lepel, maar met een speciale ijstang krijgt u kogelronde bolletjes. Kijk eens op de afdeling huishoudelijke artikelen in een grotere AH-winkel. Daar vindt u alles voor een perfect ijsdessert. Ook voor ijsversierders kunt u natuurlijk bij AH terecht: waaiers, oublies - die lekkere knap- perige schoorsteentjes - maar ook noten, vruchten, chocolaatjes, choco- lade-hagel desnoods! 't Is aliemaal leuk, maar echt nodig is het niet, want de vier nieuwe soorten roomijs zijn helemaal af. Probeert u het maar eens! I V AllerHande 33

Allerhande | 1988 | | pagina 33