IJs wordt steeds populairder, ook buiten het warme seizoen. En niet alleen als verfrissing, maar vooral als dessert. Daar haakt AH nu op in, met vier nieuwe ijs-soorten die we best smulijs zouden kunnen noemen. Het nieuwe ijs van AH is niet zomaar gewoon roomijs. Dat zit zo: volgens de voorschriften van de Warenwet moet gewoon roomijs tenminste 9 procent room (dit wordt meestal in de vorm van melkvet of botervet toe- gevoegd) bevatten en voor tenmin ste de helft uit vaste bestanddelen bestaan. Anders gezegd: roomijs mag niet meer dan 50% lucht bevat ten. En een liter roomijs moet dus minimaal 500 gram wegen. Het nieuwe roomijs van AH is beter. Het roomgehalte is hoger (10,5 pro- cent), het ijs bevat meer vaste be standdelen en minder lucht en weegt per liter minstens 600 gram. Kortom, het heeft meer body. U haalt ook meer bolletjes ijs uit een liter. Bij het uitscheppen van ijs, waarbij de massa enigszins wordt samenge- drukt, slinkt de rest die in het bakje achterblijft. Want omdat er iets uit is, wordt de lucht niet meer zo goed vastgehouden, waardoor de rest als het ware inzakt. Daarom lijkt een doos ijs snel leeg terwiji u zeker weet dat u er nog maar weinig heeft uitgeschept. Bij het nieuwe roomijs van AH is dat minder snel het geval, want dat be vat meer vaste stoffen. Een extra voordeel van het nieuwe AH-roomijs is dat het iets minder temperatuur- gevoelig is dan gewoon ijs, waardoor het wat beter bestand is tegen tem- peratuurschommelingen. Een jaar lang proeven De uitdrukking 'smul-ijs' duidt ook op de topkwaliteit van de ingredien- ten en de rijke vulling, want een kaal bolletje ijs wordt aanzienlijk minder gewaardeerd dan ijs waaraan lek- kere dingetjes zijn toegevoegd. Daarom hebben de ijsspecialisten van AH, samen met de mensen van een kleine, maar zeer gespeciali- seerde ijsfabriek er de tijd voor ge- nomen. Eerst om de receptuur van het nieuwe roomijs perfect te maken en vervolgens om met die volmaakte basis vier verschillende specialitei- ten samen te stellen. Een jaar gele- den al waren ze klaar, maar om er zeker van te zijn dat dit ambachte- lijke ijs echt perfect is, zijn we nog een jaar bezig geweest met proeve- rijen onder de klanten. Pas toen ook zij van oordeel waren dat alle vier de soorten onverbeterlijk lekker smaak- ten, brak het moment aan om ze op grotere schaal te gaan produceren. We zijn niet over een nacht ijs ge- gaan dus, want u eist kwaliteit, net als AH. Vier nieuwe soorten: Nu is het volgende grote moment aangebroken: de vier nieuwe AH ijs- specialiteiten liggen in de diepvries op u te wachten. Om u een idee te ge- ven, beschrijven we ze even: Smul- Roomijs 32 AllerHande

Allerhande | 1988 | | pagina 32