FRUIT INVRIEZEN verstandig om het voorraadje voor het volgende seizoen weer op te heb- ben, anders stapelt het zich zo op. Snel invriezen is goed voor de kwaliteit Vries dan ook niet te veel in, maar probeer in te schatten hoe vaak u die groente of dat fruit de komende win ter wilt eten. Houd hierbij rekening met de capaciteit van uw diepvriezer (staat vermeld in de gebruiksaanwij- zing). Het invriezen van een te grote hoeveelheid tegelijk heeft een nade- lige invloed op de kwaliteit. 't Gaat dan namelijk te langzaam, waardoor zich kristallen vormen en de groen- ten of vruchten kapot vriezen. Houd u daarom aan een maximum van 2i/2 kg. Zet de diepvriezer zeker vijf uur voordat u daadwerkelijk gaat invrie- IZacht, rood fruit voorzichtig wassen en goed laten uitlekken op een laag keukenpapier. Dienbiad eventueel bekleden met aluminiumfo- lie. Vruchten erop leggen; ze mogen eikaar niet raken. In de diepvriezer de vruchten in ca. 5 uur laten bevriezen. 2Bevroren vruchten in porties (bij voorbeeld van ca. 250 g) in plastic doosjes of zakjes van diepvrieskwaliteit leggen. Doosjes afsluiten met deksels; zakjes met sluitstrips of een seal- apparaat. Voor het vullen etiketten met soort fruit, gewicht en invriesdatum erop plakken. 3 Fruit schoonmaken en eventueel snijden. In diepvriesdoosje laag fruit leggen en be- strooien met suiker. Hierop weer een laag fruit leggen en weer bestrooien met suiker. Zo door gaan tot het doosje vol is. Per kg. fruit ca. 250 g suiker gebruiken, voor zure vruchten ca. 300 g per kg. Doosjes afsluiten met deksels. Etiketten met soort fruit, gewicht en invriesdatum erop plakken.

Allerhande | 1988 | | pagina 25