Kijkje in de toekomst op AH-tentoonstelling Kunststof die ook in de oven kan Voor elke soort haar een shampoo Nieuw bij Al knapperiger, vloerbrood lekkerder Magere vruchtenyoghurt zonder suiker In het NINT Technologie Museum in Amsterdam wordt tijdens het museumjaar 1988 onder de naam 'In de greep van de streep' een permanente tentoon- stelling gehouden over winkelautomatisering. De ex- positie, die mogelijk is gemaakt door Ahold, belicht op een speelse manier de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van winkelautomatisering, waarbij de streepjescode een belangrijke rot speelt. Het aardige van de expositie in het NINT is dat je er als bezoeker vrijwel alles zelf kunt uitproberen. Je kunt er dus zelf je boodschappen op een hypermo- derne kassa 'aanslaan', alleen heetdat geen aan- slaan maar scannen. Dat gebeurt met behulp van een laserstraal, die de streepjescode herkent. U kunt zelf ondervinden hoe die scanningskassa weer in verband staat met een computer, prijsinformatie geeft en winkelbestelIingen via distributiecentra laat lopen. In een nagebootst stukje gangpad in de AH-winkel van straks worden daarnaast elektrische railprijs- aanduidingen getoond, een systeem dat in de toe komst wellicht de bekende schapstickers zal gaan vervangen. Ook krijgt de bezoeker een indruk van ontwikkelingen op het gebied van winkelautomatise ring, zoals die door deskundigen tot ver na het jaar 2000 worden gezien. Een voorbeeld daarvan is het telefonisch winkelen. Het NINT is gevestigd aan de Tolstraat 129 in Am sterdam en is geopend van maandag tot en met vrij- dag van 10.00-16.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Sinds enigetijd hebben de Italiaanse maaltijden van AH een kunststof ver- pakking. Dieverandering voorheen ging het om alu minium schaaltjes - was nodig om deze maaltijden ookgeschiktte maken voor gebruik in de magne tron. Gebleken is echter dat nogal wat AH-klanten zich afvragen of de kunst stof schaaltjes wel zonder meerindeoven kunnen. Dat is inderdaad het ge- val: het gaat hier om een speciale soort kunststof, die tot zeker 240 graden Celsius verwarmd kan worden. Ze hoeven overi- gens maar tot 200 graden verwarmd te worden. Let er wel even op dat de schaaltjes vrij blijven staan van de ovenwand. Omdat deze kunststof be- ter de warmte geleidt dan de oude verpakking, is de bereidingstijd voor de oven ca. 10 minuten kor- ter geworden. Produkten van AH's huis- merk die op deze manier zijn verpakt, zijn Lasagne verdi, Lasagne Bolognese, Tagliatelle, Cannelloni en Kabeljauwfilet in kaas- saus. het deeg tijdens het bak- ken toch enigszins in vorm te houden. Door deze manier van bakken krijgt het brood een iets dikker, knapperi- ger korstje. Het brood is ook wat breder van vorm. U kunt kiezen uit wit- brood, bruinbrood en twee soorten volkoren- brood. Elk vloerbrood is gedecoreerd met sesam- zaad, maanzaad of zeme- len. De prijs is 2,49. Badedas, vooral bekend van bad- en doucheprodukten, heeft nu ook shampoos ge'introduceerd. Bij AH kunt u kiezen uit drie soorten: mild shampoo voor elke dag, balsam shampoo voor droog of beschadigd haar en fresh shampoo voor vet haar. De shampoos zijn verpakt in flacons van 300 ml en kosten J 3,95 (tijdelijk f 2,95) perstuk. Onder de naam Friline brengt Mona een magere vruchtenyoghurt die niet is gezoet met suiker, maar met de zoetstof as- partaam. Daardoor bevat deze vruchtenyoghurt zo'n 40 procent minder calorieen dan gewone ma gere vruchtenyoghurt (per bekertjevan 125 ml 210 kJoules). Bovendien maakt het gebruik van as- Veel mensen vinden een wat knapperiger korstje om brood lekker. Daarom kunt u bij AH nu kiezen uit vier nieuwe soorten vloerbrood. Vloerbrood onderscheidt zich van an- partaam deze yoghurt ook geschikt voor diabeten. Friline met ananas bevat per bekertje 8,75 gram koolhydraten, de overige twee soorten 8,5 gram. Mona Friline is verkrijg- baar in een duo-verpak- king van twee bekertjes a 125 ml. De prijs hiervan is f 1,35. U kunt kiezen uit de smaken aardbeien, ananas en citrus. dere soorten doordat het deeg niet in blikken wordt gebakken, maar rechtstreeks op de vloer van de oven. Tenminste, er worden alleen heel lage blikjes gebruikt, om AllerHande 43

Allerhande | 1988 | | pagina 43