100 Procent plantaardig: Alpro sojamelk Aardbeien zoet en toch slank Veel nieuws over vlees bij Albert Heijn Soya drink S°va dessert Gemarineerd vlees voor grill of barbecue Katenvink: variant op de slavink Nu voorgebraden Cordon Bleu Proef met scharrelvarkensvlees Nieuw: mai'skip met meer smaak MMli, Onder de naam Alpro is bij AH een drietal produk- ten verkrijgbaar waarvan sojamelk het hoofdbe- standdeel is. Sojamelk is 100 procent plantaardig en wordt gewonnen uit de sojaboon. Bij AH kunt u kiezen uit Alpro soja drink soja melk met een naturel smaak - en Alpro soja des sert in twee smaken, va- nille en chocolade. Alpro zit in een halfliterpak en u vindt het in de koelvitrine bij de desserts. Alle Alpro-produkten zijn rijk aan meervoudig, on- verzadigdevetzuren en aan plantaardige eiwitten. De produkten bevatten bovendien geen conserve- ringsmiddelen of kleur- stoffen. De prijs van de drink is f 1,65, van de desserts f 1,95 perpak. Nu we het toch over as- partaam hebben: zowel van Canderelals van Na- trena is er aspartaam in poedervorm. Deze pro dukten zijn uitstekend te 11 gebruiken in plaats van suiker in allerlei gerech- ten die u op het laatst wat zoeter wilt maken. Aard beien bij voorbeeld, die u op deze manier lekker zoet maakt zonder de ex tra calorieen van suiker. Aspartaam is een zoetstof die echt als suiker smaakt en vrijwel geen calorieen bevat. Bij AH kunt u zowel van Canderel als van Na- trena kiezen uit een grote of een kleine pot. Cande rel Schepje Zoet 40 g of 75 g, Natrena kristalpoe- der 35 g of 70 g. Niet iedereen heeft altijd zin of tijd om vlees vooraf te marineren. Daarom zijn er in de AH-winkels met een bedienings-slagerij vier soorten gemarineerd vlees verkrijgbaar. Het gaat om speklapjes, schou- derkarbonade, krabbetjes en lamskoteletten. U kunt kiezen uit twee marinades: een pikante vleesmari- nade (met o.a. paprika en peper) en een kerriemari- Bij AH is er een 'vink' bijgekomen: de katenvinkeen variant op de bekende slavink. De katenvink is ge- maakt van een vulling van runder- en varkensgehakt in combinatie met de typische rooksmaak van katen- spek, omwikkeld met een lapje mager spek. De prijs is f 1,29 per 100 g. De andere 'vinken' bij AH zijn de slavink, de rundervink en de biinde vink. nade. Door deze marinades krijgt het vlees een extra pittige smaak, die het best tot z'n recht komt door het vlees te grillen, in de keuken of op de barbecue. Het gemarineerde vlees wordt verkocht in bakjes, waaraan de marinade is toegevoegd. De prijs per kilo van deze soorten vlees is met marinade een gul den hoger dan zonder marinade. Na de voorgebraden schnitzel is er bij AH nu ook voorgebraden Cordon Bleu. Een ideaal vleesgerecht voor mensen die weinig tijd aan het koken kunnen of willen besteden en toch iets lekkers willen: de voor gebraden Cordon Bleu hoeft in de koekepan maar drie minuten aan elke kant gebakken te worden. De voorgebraden Cordon Bleu is van vers varkens- vlees gemaakt, gevuld met ham en kaas en gepaneerd. De prijs is f 1,79 per 100 g. Er komen in de nabije toe- komst nog meer soorten voorgebraden vlees. Op het programma staan o.a voorgebraden karbonade en voorgebraden rund- vlees. In een viertal AH-winkels wordt op het ogenblik een proef genomen met vlees van scharrelvarkens. In vergelijking met gewone varkens hebben scharrel varkens wat meer ruimte en bovendien kunnen ze naar buiten. Het vlees van scharrelvarkens is iets steviger van structuur en bevat wat minder vocht. In de AH-winkels waar scharrelvarkensvlees verkrijg baar is, kunnen de klanten kiezen uit schouder-, rib- en haaskarbonade, hamlappen, fricandeau, schnit zels, speklapjes en braadworst. Door de diervriende- lijker manier waarop de scharrelvarkens worden ge- houden is de prijs van het vlees een paar gulden per kilo hoger dan van gewoon varkensvlees. Op dit moment is in Nederland nog maar zeer weinig scharrelvarkensvlees beschikbaar. Maar als de proef slaagt, zal wellicht in de loop van dit jaar in meer AH-winkels scharrelvarkensvlees verkrijgbaar zijn. Bij AH is sinds enigetijd maiskip verkrijgbaar. Mais kip onderscheidt zich van gewone kip door een an dere samenstelling van het voer, waarin mais een hoofdbestanddeel vormt. Hierdoor is het vlees ook een tikje goudgeel van kleur en voller van smaak. Even als de Loue-scharrelkip haalt AH deze nieuwe maiskip uit het Franse Bretagne, Maiskip is bij AH verkrijgbaar in drie soorten: hele maiskip 9,99 per kg), 2 stuks mais- kipfilet (f 1,99 per 100 g) en 2 stuks maiskippebout 9,99 per kg). AllerHande 15

Allerhande | 1988 | | pagina 15