AP SOEZENDEEG MAKEN... IDEE J Soezen met hartige of zoete willing Soezen en soesjes kun- nen met een hartige of zoete vulling worden ingespoten. Als zoete vulling wordt slagroom (met 'klopvast' en sui- ker stijfgeklopt), ban- ketbakkersroom of creme au beurre ge- bruikt. De soezen wor den voor het vullen opengesneden of er wordt met een spuit- mondje een gaatje in de bodem geprikt. Op de room kunnen verse vruchten worden ge- legd, bij voorbeeld aardbeien. Hartige soesjes kunnen worden gevuld met een zalm- of hammousse of een kaascreme. Langwerpige openge sneden soezen die zijn gevuld met banketbak- kersroom en afge- werkt met chocolade- mokkaglazuur, heten officieel 'eclairs'. Ronde soezen, gevuld met slagroom en be- streken met gesmolten chocolade of chocola- deglazuur heten bij ons 'Bossche bollen'. Een grote toren van opge- stapelde gevulde soes jes heet een 'croquem- bouche'. Soezendeeg kan ook worden gefrituurd. Het deeg wordt dan op re- pen vetvrij papier ge- spoten die in het hete frituurvet worden ge- dompeld, zodat de ge- spoten figuren van het papier in het vet kun nen glijden. Deze ma- nier van soezendeeg bakken is in ons land niet zo gebruikelijk, maar wordt hier wel voor aardappelsoesjes toegepast. Soezendeeg wordt dan vermengd met een gelijke hoe- veelheid gepureerde aardappels. iRT VAN JEWELSTE Glazuur al roerend nog- maals verwarmen. Met een kwastje de onderkant van de soesjes nogmaals bestrijken met glazuur en de soesjes op de rand van de taart vastplakken. Met de rest van de slagroom op de bovenkant van elk soesje een toefje slagroom spuiten. Voorbereidingstijd: ca. 60minuten Bereidingstijd: ca. 60 minuten Prijs p.portie: ca. f 5,00 Bevat per eenpersoonsportie: 2315 kiloJoule (550 kCal.) vet 34,3 g eiwit 9,7 g koolhydr. 50,4 g 9 Voor de vulling van de soesjes in kom slagroom met slagroomversteviger en sui- kerstijfkloppen. In spuitzak scheppen. Met de spuitmond een gaatje in de bovenkant van de soesjes maken en de soesjes volspuiten met slagroom. In plaats van zelf banket- bakkersroom te maken, kunt u ook een pakje ban- ketbakkersroom van Baukje (creme au beurre, 220 g) gebruiken. U maakt deze klaar volgens de gebruiks- aanwijzing op de verpak- king en roert er dan 5 eetlepels advocaat door. 7 In zeef abrikozen laten uit- lekken. In pan 1 eetlepel abrikozensap en abrikozenjam zachtjes verwarmen. Blader- deegbodem voorzichtig op een platte schaal leggen en bestrij ken met het jammengsel. (Dit jamlaagje voorkomt dat de bo dem zacht wordt.) 8 In een steelpan chocola- deglazuur met het cacao- poeder maken volgens ge- bruiksaanwijzing op het pakje. Soesjes in de steelpan leggen en met een lepel voorzichtig rondwentelen. Soesjes uit de glazuur nemen en boven de pan even laten uitlekken. Op een taartrooster leggen en laten dro- gen. Rest van de glazuur bewa- ren. 44 Midden van de taart vul- I I len met de banketbak- kersroom. Abrikozen met keu- kenpapier droogdeppen en op de room rangschikken. Abriko zenjam opnieuw verwarmen. Abrikozen hiermee bestrijken. AllerHande 19

Allerhande | 1988 | | pagina 19