1 leuwste Suske en Wiske exclusief bij AH Nieuw: vermouth zonder alcohol Verse gepelde garnalen bij AH van A tot Z gecontroleerd Nieuw bij AH: parelhoen AH Koffie- melk nu ook uit schenkpak Afwas- borstel met vulbare steel sBS® ifP5 Fata Morgana is de titel van het nieuwe Suske Wiske stripboek. Het verhaal speelt zich geheel af in de Efteling. Dat gebeurt in de gelijknamige attractie Fata Morgana, de grootse robot- gestuurde attractie in de Efteling met o.a. vliegende tapijten, geesten in de ties en tijgers. Binnenkort (vanaf 30 maart) is dit stripboek ex clusief bij AH verkrijgbaar voor f 3,50. In deze bijzon- dere uitgave is een reduc- tiebon opgenomen van f 2,50 op detoegangsprijs van de Efteling. Albert Heijn brengt voor Nederland een primeun al coholvrije vermouth. Deze uit Italie afkomstige ver mouth onder de naam La- mati heeft dezelfde smaak als de bekende vermouth die wel alcohol bevat. Dat is te danken aan het feit dat deze alcoholvrije vermouth wordt gemaakt met hetzelf- de, specifieke vermouth- kruidenextract. Een fles Lamati alcoholvrije vermouth heeft een inhoud van 75 cl en kost2,95. U De gepelde Hollandse garnalen hebben geruime tijd een twijfelachtige reputatie genoten. Nu is een me- thode ontwikkeld waarbij de verwerking van de garna len van A tot Z wordt gecontroleerd, van de vangst tot en met het moment waarop u ze uit de winkel mee- neemt. Albert Heijn verkoopt als eerste deze verse ge pelde garnalen, die ook qua hygiene aan de zwaarste eisen kunnen voldoen. Wat gebeurt er met de garnalen voordat ze in de win kel liggen? 1. Verwerking aan boord Meteen na de vangst worden de garnalen gekookt. Daarna worden ze snel afgekoeld en rechtstreeks in plastic zakken verpakt. Het sorteren gebeurt pas later. 2. Koken en afkoelen De garnalen worden in zeewater gekookt en ook in zeewater weer gekoeld. Dat is op zich niet nieuw. Wel nieuw is dat dit zeewater tegen bacterien is behandeld met een UV-lamp. 3. Transport op zee Als de garnalen in plastic zakken zijn verpakt, worden ze in kleinere hoeveelheden tege- lijk gekoeld, zodat het koelen snel en goed kan gebeu- ren. 4. Transport aan land Aan land gaan de garnalen per koelwagen rechtstreeks naar het bedrijf dat ze ver- werkt. De visafslag wordt overgeslagen. Sorteren, op- nieuw verpakken en toedienen van conserveringsmid- delen - allemaal handelingen die voorheen op de visaf slag plaats vonden-kunnen daarom achterwege blijven. Er komen dus geen conserveer- middelen meer aan te pas. 5. Pellen De garnalen worden gesorteerd en in het cen- trale pel-atelier onder gecontroleerde omstandigheden gepeld. Zowel de temperatuur als de hygiene worden hierbij nauwlettend in de gaten gehouden. Er is regel- matig extra toezicht van o.a. TNO. Het thuis pellen van garnalen - uit hygienisch oogpun'tgezien een van de belangrijkste probleempunten is er op deze manier dus niet meer bij. 6. Naar de winkel Direct na het pellen worden de gar nalen per ons verpakt in hygienische kunststof doos- jes. Zo gaan ze, goed gekoeld, naar de AH-winkels. En daarmee is er nog een belangrijk verschil met de oude situatie, waarin de garnalen eerst werden door- straald met gammastralen om ze beter houdbaar te maken. Dat is niet meer noodzakelijk, omdat hettotale proces vanaf de vangst tot het moment dat u de gar nalen in de winkel meeneemt, wordt beheerst. Begrijpelijkerwijs zijn de garnalen door de uitgebreide controlemaatregelen wel wat duurder. De praktijk heeft echter geleerd dat het om een kwetsbaar pro- dukt gaat, waarvoor een optimale hygiene beslist noodzakelijk is. Bij Albert Heijn is sinds kort vers parelhoen ver krijgbaar. Dit is een heel lekkere soort gevogelte, waarvan de smaak het best te omschrijven is als een combinatie van de fijne wildsmaak van fazant en de malsheid van wit kippe- vlees. Parelhoen is heerlijk als hoofdgerecht en laat zich prima combineren met een saus. In deze AllerHande drinkt het op de bekende manier koel of 'on the rocks'. Koffiemelk van het AH Huismerk (zowel vol als halfvol) is nu ook verkrijg baar in handige pakken van 500 gram. De prijs is het- zelfde als die van de verge- lijkbare flessen: respectie- velijk J 1,85 en J 1,59. In vergelijking met de fles sen zijn de pakken lichter in gewicht en makkelijker in de koelkast te plaatsen. Sorbo introduceert de 'af- wasboy': een afwasborstel waarvan de steel kan wor den gevuld met afwasmid- del. Eendrukop deafsluit- vindt u op bladzijde 7 een smakelijk recept. Het vlees van parelhoen is bovendien 'slank': per ons bevat het slechts 613 kilo- Joules (146 kiloCalorieen). Dat is nog minder dan kip, dat per ons 720 kiloJoules (170 kiloCalorieen) bevat. Dekleurvan het vlees van parelhoen is wel duidelijk anders dan die van kippe- vlees. Het is bruiner Bij AH kost parelhoen f 9,98 per kilo. dop is voldoende om op een zuinige manier even de kleine afwasklusjes er tus- sendoor te doen. Zo komt namelijk een kleine hoe- veelheid afwasmiddel uit de steel vrij en daarna kan met het afwassponsje wor den afgewassen. De luchtdichte afsluiting van de vulsteel voorkomt tussentijds leeglopen. De prijs is2,95 per stuk. AllerHande 13

Allerhande | 1988 | | pagina 13