VLEES DAI SMAAKIZOALS VROEGER, mmmmmmmmmmmw^m Greenfields kwaliteits vlees. Albert Heijn heeft in z'n honderdjarig bestaan al heel wat bakens verzet. Het is een soort tweede natuur geworden. De jongste mijlpalen zijn te vinden op de vleesafdeling. AH geeft antwoord op de hamvraag: echt vlees dat smaaktzoals vroeger, waar vind je dat nog? Bij Albert Heijn dus. Maar die smaak is slechts een kant van de zaak. Ook belangrijk zijn de leefomstandigheden van de dieren van wie het vlees afkomstig is. Veel mensen willen hun stukje vlees niet graag mis- sen. Dat hoeft ook niet, maar de laatste jaren rustte er toch een beetje een smet op het onbekommerd genieten van bepaalde vleessoorten. Kalfsvlees bij voorbeeld - een veelzijdige, sma- kelijke en licht verteerbare vlees- soort - werd steeds minder gegeten in Nederland naarmate er meer nare verhalen over de 'bio-indus- trie' circuleerden. Die verhalen wa- ren voor een groot deel waar: de leefomstandigheden van de dieren, de zogenaamde box-kalveren, wa- ren dieronvriendelijk. Van andere vleessoorten als kip en biefstuk werd steeds vaker gezegd dat die vroeger toch anders smaak- ten, voiler. Al met al reden genoeg voor de vleesspecialisten van Al bert Heijn om op onderzoek uit te gaan en gehoor te geven aan de veranderende wensen en opvattin- gen. Dat is nu al weer zo'n twee jaar geleden. Met de eerste resulta- ten heeft u al kennis kunnen ma- ken: Franse scharrelkippen, Green- fields-rundvlees uit Noord-Ierland en gegarandeerd Groepskalfsvlees van eigen bodem. In zee met de dierenbescherming Sinds een half jaar is er in de win- kels van Albert Heijn uitsluitend kalfsvlees te koop van dieren die veel prettigere leefomstandigheden gehad hebben dan de zogenaamde box-kalveren. Van de ene dag op de andere ver- kocht Albert Heijn alleen nog maar Gegarandeerd Groeps kalfsvlees. Maar daar ging natuurlijk wel wat aan vooraf. Het begon dus met de wens van AH om 'diervriendelijk' vlees op de markt te brengen. Maar hoe pak je zoiets aan? AH nodigde de dierenbescherming uit om een plan op te stellen en eisen vast te leggen waaraan een leverancier van vlees zou moeten voldoen. Als eerste werd het kalfsvlees aange- pakt, omdat de leefomstandigheden van box-kalveren ronduit slecht wa- ren. Betere leefomstandigheden De normen die uit die samenwer- king rolden zijn voorgelegd aan het Ministerie van Landbouw en wat AH betreft mogen ze tot wettelijke voorschriften verheven worden. Om welke normen gaat het? Deze bij voorbeeld: het ijzergehalte van het voer moet zodanig zijn dat de kalveren gevrijwaard blijven van bloedarmoede. Dat betekent wel dat het vlees niet meer 'blank' is, maar wie vindt dat een bezwaar als die blanke kleur louter een gevolg is van chronische bloedarmoede? Groepskalveren krijgen ruwvoer bijgevoerd. Dat vinden ze lekker en het is goed voor hun ontwikkeling. Geen eenzijdige voeding meer dus. Eenzame opsluiting in het donker, het droevige lot van box-kalveren, is uit den boze. Groepskalveren le- ven met licht, lucht en bewegings- vrijheid, in groepjes. GEGARANDEERD GROEPS KALFSVLEES Ml voor een piek! De kalvermesterijen stonden niet te juichen bij deze ideeen, want om- schakelen naar groepshuisvesting en andere voeding vergt investerin- gen. Samen met de dierenbescher ming heeft AH er een aantal over Aan deze sticker herkent u bij AH het Gegarandeerd Groepskalfsvlees i Het beeldmerk van Greenfields met het groene Noordierse landschap f- waar de runderen grazen Rechts: Het kwaliteits-beeldmerk van de bij AH verkrijgbare Loue- scharrelkip uit Frankrijk I'UES i)« 8 AllerHande T IN***? Gegarandeerd Groepskalfsvlees: bij AH in achttien soorten! Greenfields rundvlees: keuze uit (kogel)biefstuk, bieflappen rosbief en af en toe steaks en peppersteaks

Allerhande | 1988 | | pagina 8