Heinz Mexican ketchup. Extra pittig en dat merk je. \\EIV? \\EIV? normale verkoopprijs, maar wordt het res- tant van die voorraad gewoon uitverkocht te- gen diezelfde lage prijs. Bij een nieuwe voorraad betaalt u, zo- als in uw geval bij de Calve-sauzen, weer de normale prijs. Geen conserveer- middel in zuurkool De AH-zuurkool zit in een nieuwe verpakking en er zijn twee nieuwe soorten bijgekomen. De AH-zuurkool bevat beslist geen conser veermiddel, maar slechts die ingredien- ten die op de verpak king vermeld staan. Inderdaad staat er niet uitdrukkelijk op de verpakking dat de zuurkool geen conser veermiddel bevat. Te- genwoordig mogen al- leen die ingredienten vermeld worden die er wel in zitten. In principe kan ieder filiaal tahoe bestellen. Heeft men er echter te weinig vraag naar, zo- dat het vaak wegge- gooid moet worden, dan bestelt men het niet meer. Omdat de bedrijfslei- der degene is die de si- tuatie ter plaatse het beste kent, adviseren wij u even met hem contact op te nemen. Zitten er te weinig vitamines in diepvries- groenten? De veronderstelling dat in blikgroenten en diepvriesgroenten veel minder vitamines zou- den zitten en dat de voedingswaarde gerin- ger zou zijn, berust op een hardnekkig mis- verstand. Wat blikgroenten be- treft: conservenfabrie- ken verwerken de groenten direct na de oogst en het blik geeft een uitstekende be- scherming. Groenten uit blik moeten thuis echter niet opnieuw gekookt worden. Ver- warmen tot net onder het kookpunt is vol- doende en de voedings waarde en vitamines blijven dan bewaard. Door de modeme me- thodes van diepvriezen gaan nauwelijks vita mines verloren. Wel geldt hierbij hetzelfde als bij de blikgroenten: niet te lang verwar- men. Nederlandse Coeliakie Vereniging U heeft gelijk, op dat punt zijn we in gebreke gebleven. Daarom als- nog het adres: Nederlandse Coeliakie Vereniging Klaverkamp 121 4133 TH Vianen MEXICAN KETCHUP MEXICAN KETCHUP Sinds kort is er bij AH geen zuurkool meer verkrijgbaar in de lichtgroene plastic verpakking. Hiervoor in de plaats is er nu de AH-zuur- kool. Naar mijn smaak is er geen wezenlijk verschil te proeven. Maar wel vraag ik mij af waarom op de licht groene verpakking duidelijk stond vermeld dat er geen conserveermiddel werd toe- gevoegd. Op de AH-zuur kool tref Ik deze vermelding niet aan. Mag de consu- ment nu aannemen dat er dus wel conserveermiddel aan de AH-zuurkool wordt toegevoegd? J.M.M. TEV. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Omdat wij altijd vegetarisch eten, gebruiken wij vaak ta- hoe. Vorig jaar kochten we dat nog bij AH, maartegen- woordig is dat niet meer te verkrijgen. Erg jammer vin- den wij, u komt toch ook de wensen van de 'carnivore' (vlees etende) klant tege- moet? R.E.ENA.E. TEO. Ik woon nu een paar maan- den zelfstandig en wil er voor zorgen dat ik alle be- nodigde stoffen binnen krijg. Helaas is het voor mij niet mogelijk om elke dag verse groenten te halen. Daarom wil ik diepvries- groenten kopen, maar er wordt mij verteld dat daar niet genoeg vitamines in zitten. Is het nu wel zo ge- zond om elke dag diep- vriesgroenten te eten? MEJ. S. VAN l TES. Wij waren zeer verheugd over het artikel in Aller Hande nummer 33 op blad- zijde 25, waarin u aandacht schenkt aan het glutenvrij dieet en het kritische win- kelen dat daarbij hoort. Speciaal voor deze mensen die een glutenvrij dieet moeten volgen, is er een vereniging opgericht: de Nederlandse coeliakie ver eniging. Het is echter jam mer dat u op deze pagina ons verenigingsadres er niet bij geplaatst heeft. MEVR. F.W.TEV. AllerHande 61

Allerhande | 1988 | | pagina 61