ALLEBLEI Navels 'late': wat zijn dat voor sinaasappels? Nieuwe ontwikkeling: vers gebak van banketbakkerskwaliteit Nieuw: magere vruchtenyoghurt met zoetstof •a Naam:J Bij echte koffiegenieterswappert de FriescheVlag kan oplopen tot maar liefst f 45,25. 'Op't liif eeschre ven' list voor le klaar bii Albert Heiin of vraag een exemplaar aan metdebon. Halvamel heeft een gratis boekje voor je samenge- steld: 'Op't lijf geschreven'. Daarin vind je 50 gezonde ideeen over eten, drinken en bewegen. Van recepten voor lekkere, lichte maaltijden tot slankmakende trimoefeningen en vitaminetips. Plus 5 sportieve voordeelcoupons waarbij je totale voordeel - 1 Goed idee! Stuur mij 'Op't lijf geschreven' Ad res: Postcode: Plaats: Stuur deze bon volledig ingevuld met 1 Friesche Vlag Halvamel aktievlaggetje M10 punten) naar: Friesche Vlag Halvamel, 'Op't lijf geschreven' Antwoordnummer 442 9700 WB Groningen Vanaf de tweede week van maart liggen de navels 'la te' (spreek uit Meet', het En- gelse woord voor laat) in de AH-winkels. Dit is een nog betere kwaliteit sinaasap pels dan de toch al lekkere gewone navels. Het bijzondere is dat deze navel 'late' een spontane mutant is van die gewone navel. Dat wil zeggen dat onverwachts aan een boom met gewone navels een tak met deze bijzondere navels is ontstaan. De sinaasap- pelkwekers van AH's huis- merk Chico in het Spaanse Valencia hebben dit ras ver- volgens verder ontwikkeld. Er zijn nog niet zoveel bo- men waaraan deze nieuwe vruchten groeien, maar Al bert Heijn heefttoch op een flink aantal beslag kun- nen leggen. De navels late' zijn, zoals de naam zegt, inderdaad wat later dan de gewone navels. Ze bevatten veel sap, hebben een dunne schil en zijn lekker zoet. Bovendien zijn ze zachter van structuur. Het is dus een extra goede kwaliteit. In de AH-winkel herkent u de navels late' aan een blauwe verpakking. De ge wone navels zitten in een rood netje of draagtas, de perssinaasappels in een groen net. Tot nu toe verkocht Albert Heijn geen vers slagroom- gebak. Daar is verandering in gekomen. Bij de meeste broodafdelingen in de gro- tere filialen (met een 4 of 5 op de deur) vindt u nu vers gebak van banketbakkers kwaliteit, handig verpakt in gebaksdozen. De keus is ruim: van echt slagroomge- bak, tompoezen, appeltaart tot originele limburgse vlaaien. Maar niet alleen de smaak is uitstekend, ook het uiterlijk is zoals u dat van echt banketbakkersge- bak verwacht: de taarten zijn mooi opgespoten en met vruchten gegarneerd. Speciaal voor de mensen die op hun lijn letten en energiebeperkt willen eten, heeft het merk Jacky een nieuwe vruchtenyoghurt op de markt gebracht: Manne quin Light line. Deze ma gere yoghurt met fruit wordt niet gezoet met sui- ker maar met de zoetstof aspartaam. Een zoetstof die geen bittere nasmaak heeft en vrijwel geen calo- rieen bevat. U kunt kiezen uit drie soorten: magere yoghurt met aardbeien, bosvruchten of abrikoos- mango. Deze nieuwe vruchtenyoghurt kunt u ko- pen in een duopak van 2 kunststof bekertjes met een inhoud van 125 gram per stuk. Per potje levert deze nieuwe soort vruchte nyoghurt ca. 190 Jou les/46 Kcal, terwijl de ge wone magere vruchten yoghurt die gezoet is met suiker ca. 470 Joules/110 Kcal levert. Dat betekent dus een voordeel van ruim 60 calorieen per potje. Gratis boekje bij FriescheVlag Halvamel SCHAAREN VIAGGEIIES. (Een postzegel plakken is met nodig.) _J AllerHande 29

Allerhande | 1988 | | pagina 29