9. Doorzichtige verpakking Geheel automatisch verpakt 10. N een machine de sla in anti-condensfolie. Extra lucht voor v (daarom staat de verpakking een beetje bol) zorgt Op he ervoor dat de sla straks niet kneust tijdens transport. houdi 7. Centrifugeren Na dit stortbad komt de sla via een lopende band in de slacentrifuge terecht. Deze centrifugeert de sla in enkele minuten droog. 8. Per zakje 200 gram sla Vervolgens gaat de nu droge sla weer verder over de lopende band naar een machine die de sla in de juiste hoeveelheden afweegt. 3. In reepjes snijden Nadat vaardige handen de stonk hebben verwijderd, snijdt vervolgens een vlijmscherp messenblok de sla in kleine reepjes. 2. Extra stevig AH haalt zijn sla's zomers uit het noorden van Friesland waar het gemiddeld koeler is dan in de rest van het land. Van koele nachten wordt de sla lekker stevig. Nu komt ze uit Spanje. 1. Voor dag en dauw Er moet vroeg begonnen worden, want Albert Heijn wil dat de groenten die's morgens nog op het land stonden binnen een etmaal in de winkels worden afgeleverd. 4. IJswater voorkomt verkleuring Na het snijden krijgt de sla meteen een ijswaterdouche. Door dit ijswater sluiten de cellen zich weer op het snijvlak, waardoor de sla geen celvocht verliest en niet kan verkleuren. 5. Wassen Op een trilband worden de reepjes sla geschud en gekeerd. Ondertussen besproeien douchekoppen de sla permanent met ijswater; a I het aanhangend zand wordt afgespoeld. 6. Nogmaals wassen In een groentewasser wordt de sla nogmaals gewassen. De beweging in het water zorgt ervoor dat het nog achtergebleven zand wordt weggespoeld. 8 AllerHande

Allerhande | 1988 | | pagina 8