a IN DE BELANGRIJKSTE GEREEDSCHAPSKIST WIL NOG WEL'NS WAT ONTBREKEN. Kant-en-klaar produkten vaak te zout Er is een duidelijk streven om kant-en- klaar produkten min der zout te maken. Vanzelfsprekend zijn wij daarvan op de hoogte en ook wij zijn bezig te onderzoeken op welke wijze aan deze wens van onze klanten kan worden voldaan. Een voor- beeld daarvan is inder- daad de AH-Goudse- kaas met 25% minder zout. We zijn ons ervan be- wust dat het moeilijk is om minder zout te gebruiken. Daarom be- steden we in dit num- mer van AllerHande volop aandacht aan lekker eten met min der zout. Kijk maar op pagina 22,23 en 41. Wat betekent die 'e' bij het gewicht? De 'e' die u vindt afge- drukt bij de gewichts- aanduiding op de ver- pakking, duidt aan dat het om een gemiddeld gewicht gaat. Zoals u zult begrijpen, gebeurt het verpakken van ar- tikelen als koffie ma- chinaal. Dagelijks wor den op die wijze vele duizenden pakken kof fie verpakt. Helaas is het technisch niet mo- gelijk om, bij voor- beeld bij koffie, altijd exact 250 gram af te wegen. Het 'e' teken geeft nu aan dat de ge- middelde inhoud van de pakken 250 gram bedraagt. Het ene pak kan dan bij voorbeeld 249 gram bevatten, ter- wijl het volgende pak 251 gram bedraagt. Een standaard afwij- king is geoorloofd; die afwijking ligt officieel vast in de Warenwet. Indien een produkt voortijdig bedorven is, dan kunt u, in het ka- der van de onvoor- waardelijke kwaliteits- garantie van Albert Heijn, zonder meer uw geld terugkrijgen. U moet dan wel kunnen aantonen dat het pro dukt bij ons gekocht is en de verpakking, en zo mogelijk de inhoud, inleveren. Vooral dat laatste is belangrijk, want dan kunnen we onderzoeken waardoor het produkt vroegtijdig is bedorven. Hebben roomijshoorntjes uit de aanbieding andere kwaliteit? Voordat de wafels met ijs worden gevuld, wordt de binnenkant voorzien van een laagje chocolade. Dit voorkomt dat de wafel zacht wordt door con tact met het ijs. Tij- dens het aanbrengen van de chocolade loopt normaal een deel van de chocolade in de I Kleine wondjes zijn natuurlijk makkelijk te "repareren". Daar zijn gewoon Hansaplast pleisters voor. En die hebben we bijna allemaal in huis. Maar wat doe je bijvoorbeeld bij een lelijk geschaafde knie? Pas dan, als hettelaat is, ontdek je dat er in de verbanddoos een belangrijk stuk gereedschap ontbreekt. Hansaplast verband. Om ook grotere wondjes optimaal te behandelen. Haal't daarom snel in huis. Want ook grotere ongelukjes zitten in een klein hoekje. Hansaplast Ideaal Zwachtel. Het ideale steun- of drukverband bij verzwikkingen of verstuikingen. Voorkomt ze natuurlijk ook. Hansaplast Ideaal Zwachtel is elastisch, dus verschuift met. Hansaplast Hydrofiel Windsel. Houdt steriele gaasjes stevig op hun plaats. Met name op niet beweeglijke delen van het lichaam, zoals de onderarm. Hansaplast Elastisch Hydrofiel zorgt ook dat steriele gaasjes op de juiste plaats blijven, maar is elastisch. Daarom bijzonder geschikt voor de "lastige" plaatsen van het lichaam. Elleboog en knie bijvoorbeeld. Hansaplast Cambric Windsel. Zet steriele gaasjes of vette watten vast. Ook voor het aanleggen van nat verband bij een geinfecteerde wond. Van prikkeidraad bij voorbeeld. Hansaplast Steriel Gaas. Dient als steriel, absorberend kompres bij een verwonding. Is "non-woven", dus heeft een betere absorptie. Hansaplast Steriel Gaas hecht bovendien min- der aan de wond, dus is k==HS""ri"'IBI3 gj rzz makkelijk af HANSAPLAST VERZORGT T BETER. Regelmatig komt de aanbe- veling naar voren minder zout te gebruiken. Dat geldt zeker voor oudere mensen. Vele van uw pro dukten zijn echter vrij sterk gezouten, bijvoorbeeld soep en ragout uit blik, worstjes, gegrilde kipdelen. Mijn vraag is of dit noodza- kelijk is en of er een moge- lijkheid is - evenals bij kaas - een variatie met minder zout in de handel te bren- gen? MEVR.M.DEJ. TEV. Zojuist hebben wij de Aller Hande van Albert Heijn ont- vangen. Het artikel 'Wat be tekent die E op de verpak- king' was erg interessant. In aansluiting hierop heb ik toch nog een vraag. Wat betekent die 'e' die staat AHA! vermeld bij de inhoud of het gewicht van de verpak- king? lets heel anders is de uiter- ste verkoopdatum van een produkt. Tegenwoordig staat aangegeven tot wan- neer een produkt houdbaar is. Wat kan de consument nu doen als een produkt reeds eerder is bedorven? DHR.B.H.TEW. Als vaste gebruiker van uw Chantilly roomijshoorntjes, die van zeer goede kwaliteit zijn, maakte ik in de vakan- tietijd natuurlijk gebruik van de aanbieding van f 6,50 voor f 4,95. Wie schetst echter mijn verba- zing dat in de punt van het 'reclame' hoorntje maar een heel kleine hoeveelheid chocolade zat, terwijl er juist altijd een flinke hoe veelheid in zit. Ik vind dit gewoon verlak- kerij, je denkt een keer per jaar een voordeeltje te heb ben en dan is de kwaliteit minder. MEVR.Ad.LA TED. j j ^Hansaplast aJ*1 52 AllerHande

Allerhande | 1988 | | pagina 52