-ALLERLEI Vis- eSl_ vleesbrokjes van AH-Huismerk Dieet-dressing: uitstekend als basis voor sausjes Nieuw: anijsthee en kaneeithee Er komen steeds meer nieuwe theesoorten in het assortiment van Albert Heijn. Vooral de zoge- naamde vruchtenthee is erg populair. Vruchtenthee is gewone thee die gearo- matiseerd is met natuur- lijke vruchtenaroma's. Tot nutoekon u kiezen uitzes soorten vruchtenthee (mandarijn, citroen, kersen, cassis, passievrucht, ly- chee) en een kruidenthee (pepermunt). In dit assortiment zijn er nu twee nieuwe soorten bijge- komen: anijsthee en kaneei thee, Ook deze nieuwe theesoor ten zijn te koop in een doosje met 20 zakjes a 4 gram. Elk zakje is vol- doende voor 4 a 5 kopjes thee. De prijs is j 2,49 per doosje. Cholesterol is een vetach- tige stof die voorkomt in verzadigd vet van dierlijke atkomst. Maar ook in pro- dukten als eierdooier, lever, niertjes, schaal- en schelp- dieren komt veel zuiver cholesterol voor. Een van de belangrijkste risicofacto- ren voor hart- en vaatziek- ten is een hoog cholesterol- gehalte van het bloed in ons lichaam. Een stof die vaak in een adem met cholesterol wordt genoemd, is linol- zuur. Linolzuur is een zoge- naamd essentieel vetzuur (dus onmisbaarvooronze gezondheid), dat het cho- lesterolgehalte in het bloed verlaagt. Linolzuurrijke voe- dingsmiddelen zijn mai's- olie, zonne'bloemolie of so- jaolie en alle produkten waarin deze oliesoorten zijn verwerkt, zoals de produk ten van Becel. Een van de produkten uit de Becel-lijn is Becel-dieetdressing, een halvanaise-achtige saus die gemaakt wordt van zo'n li nolzuurrijke olie. Normaal gesproken bevat een mayo- naise of halvanaise ook eierdooier, maar Becel- dieetdressing niet. U kunt het gebruiken in plaats van mayonaise of fritessaus. Onder het AH-Huismerk zijn sinds enige tijd twee nieuwe soorten droog kat- tevoer verkrijgbaar. AH Vis- brokjes en AH Vleesbrokjes. Beide produkten zitten in een doos van 400 gram en kosten f 1,99. De brokjes zijn bereid met vers vlees en verse vis. Ze bevatten alle voedingsstoffen die een kat dagelijks nodig heeft. Eiwitten, koolhydra- ten, vitaminen en minera- len zitten er in de juiste ver- houdingen in. In principe krijgt uw kat alles wat hij nodig heeft als u hem dage lijks een portie van deze brokjes (zo'n 60 gram per dag) en een bakje vers wa ter geeft. Drinkt uw kat wei- nig, dan kunt u de brokjes eventueel ook mengen met wat bouillon, verdunde melk of water. Jonge katjes kunt u een paar keer per dag kleine porties geven. 16 AllerHande

Allerhande | 1988 | | pagina 16