AANBEVOLEN KERSTWIJNEN Uit het grote wijnassortiment heeft Albert Heijn voor u een keus gemaakt: Chateau de la Tuiierie V.D.Q.S. Costieres du Gard Ten zuiden van Nimes ligt het fraaie kasteel de la Tui ierie, waar volgens vol- strekt eigen inzichten een bijzondere wijn wordt ge maakt. Het resultaat is een fraaie, harmonieuze rode wijn, die niet voor een mooie Bor deaux onderdoet. Prijs: 6,95 Cotes du Rhone Villages Appellation Cotes du Rhone Villages Contrdlee Het grote Rhonegebied in Zuid-Frankrijk omvat hon- derden stadjes, dorpen en gehuchten. in enkele tien- tallen gemeenten zijn door ligging en bodemgesteld- heid de omstandigheden voor wijnbouw bij uitstek gunstig. De wijnen uit die gemeen ten zijn daardoor van meer dan gemiddelde kwaliteit en herkenbaar aan de toe- voeging 'Villages'. Een hoogwaardige, dieprode drogewijn. Prijs: f 7,95 Chateau Bas V.D.Q.S. Coteaux d'Aix-en- Provence Het klimaat en de bodem- gesteldheid in dit deel van het Franse Zuiden zijn uit- stekend geschikt voor wijn bouw. Nodig is dan alleen nog een wijnbouwer, die over mid- delen, vakmanschap en ambitie beschikt om een hoogwaardige kwaliteit wijn temaken. Inditopzicht is Chateau Bas een bijzon dere wijn, want de eigenaar van het chateau, Georges de Blanquet heeft kosten noch moeite gespaard om dit geslaagde resultaat te bereiken. Prijs: 6,95 Reserve de I'Arche Appellation Cotes du Rhone Contrdlee De aanduiding 'Reserve' wil zeggen, dat het gaat om een met bijzondere zorg ge- selecteerde kwaliteitswijn. Dieprood van kleur met een voile en soepele smaak. Aan de presentatie van de fles is extra aandacht be- steed; het gouddraad geeft deze wijn een feestelijk kerst-tintje. Prijs: f 7,95 Chateau lafon de Giraud Apellation Premieres Cotes de Blaye Contrdlee De Cotes de Blaye vormt een wellicht wat minder be- kend onderdeel van de Bor- deaux-wijnstreek. Dit wijn- gebied bevindt zich even ten noorden van de stad Bordeaux in de richting van de zeemonding van de Gi- ronde. Deze rode wijn is soepel en licht van smaak, maar heeft onmiskenbaar een flinke portie finesse. Prijs: f 6,95. Marquis de la Hautiere Appellation Muscadetde Sevre et Maine Contrdlee Bij Nantes stroomt de Loire in de Atlantische Oceaan. Ten Noorden daarvan ligt het Muscadetgebied. De beste Muscadet komt uit het departement Sevre et Maine. Dooreijn herkomstvan oudsher een ideale wijn bij vis en schaaldieren. Een mild-droge, zachtgeu- rende witte wijn. Prijs: f 5,45 Chateau Belingard Appellation Bergerac Sec Contrdlee In de buurt van het stadje Bergerac, ten oosten van Bordeaux, is een wijnbou wer Comte de Bosredon op bijzondere wijze actief. Hij durft het aan, ondersteunt door Prof. Dubordieu van de Universiteit van Bor deaux, nieuwe wijnbouw- en vi n if icatietechn ieken aan te wenden. Met als ba sis de Sauvignondruif is Chateau Belingard een op- merkelijke droge witte wijn met een bijzonder bouquet en veel finesse. Ook ideaal als aperitief. Prijs: 6,95 Pinot d'Alsace Appellation Alsace Contrdlee De wijnbouwers in de Elzas staan bekend om hun eer- lijk en serieus vakman schap. Onverstoorbaar zijn ze doorgegaan met het op- voeren van de kwaliteit. In- middels zijn ze er in ge- slaagd wijnen te maken, die tot de betere van Frankrijk behoren. Bijna alle wijnen zijn wit en genoemd naar de druive- soort waarvan ze gemaakt zijn. In dit geval dus de Pi- not-druif. Een mild-droge witte wijn, ideaal bij vis en lichte vlees- soorten. Prijs: f 7,95

Allerhande | 1987 | | pagina 56