ALLERLEI DANONE Franse croissants ovenvers op tafel. Wat is een pomelo? Extra wit en schoon Hoe maak ik een avocado schoon? Zo gemakkelijk gaat dat! versierker rrimss?^ ECHFAI Blikje open, croissant- deeg oprollen, even in de oven en mm! Zes knapperig verse Franse croissants op tafel! Kant en klaar van Danone. Van november tot april vindt u op de groente- en fruitafdeling van AH de po melo: een grate groen-gele citrusvrucht met een dikke schil. De pomelo wordt be- schouwd als familie van de grapefruit, omdat deze twee veel op elkaar lijken. De pomelo heeft vergele- ken met de grapefruit een lichte peervorm en is veel grater. Ook qua smaak lijkt de pomelo op een grape fruit, maar hij is wat zoeter en minder bitter. Het vruchtvlees is in vergelij- king met andere citrus- vruchten graver van struc- tuur. Pomelo's groeien net als si- naasappels en citroenen in tropische en subtropische landen. Ze komen met name uitZuid-China, Indo china, Thailand, Maleisie en Israel. Het vruchtvlees van een po melo is voldoende voor een dessert voor vier personen. Schil de vrucht, haal zoveel mogelijk witte velletjes eraf en verdeel haar in parten. Pel elk van de parten met een scherp mes. Wanneer alle witte velletjes en vlie- zen zijn verwijderd, is de pomelo klaar voor gebruik. Aan het waspoederassorti- ment van Albert Heijn zijn twee nieuwe produkten toe- gevoegd: Echfa-witen Echfa-waskrachtversterker. Twee produkten die zeker de komende kerstdagen hun extra's zullen bewijzen. Denk maar eens aan uw witte tafellakens; Echfa-wit maakt grauwe spullen weer stralend wit. Het is met name geschikt voor katoen, wol en zijde. De prijs van een flacon a 100 ml is f 2,75. Een geheel nieuw produkt is Echfa-waskrachtverster ker. Soms wordt uw was- goed niet echt goed schoon, zoals erg vuile was, die niet op een hoge tempe- ratuur gewassen mag wor- den. Echfa-waskrachtver- sterker lost dit probleem op. Voeg een zakje toe aan de normale hoeveelheid waspoeder en de werking van dit wasmiddel wordt Vooral tijdens de kerstda gen worden er veel avoca do's gegeten. Ook in dit nummer vindt u een recept voor een cocktail met avo cado (zie pag. 12). Op de volgende manier maakt u ze schoon. 1. Avocado in de lengte tot op de pit doorsnijden. Helf- ten voorzichtig met een kleine draaibeweging van elkaar loshalen. 2. Met behulp van een mes de pit verwijderen. 3. Halve avocado's onder- ECHFA "WIvasmiddd versterkt. Echfa-waskracht versterker bevat geen bleekmiddel en is fosfaat- vrij. Het is te koop in een pakje met vijf sachets voor de prijs van 4,95. Ver- krijgbaar in de AH-winkels met een 4 of 5 op de deur. steboven leggen. De schil licht inkerven en lostrek- ken. Wilt u de schoongemaakte avocado 'n uurtje langer bewaren, besprenkel hem dan met citroensap en dek hem af met plastic folie. dl«pvrtoavftk|«). kmaawI AllerHande 33

Allerhande | 1987 | | pagina 33