IV. DE WARME MAALTIJDEN Stel, u eet in een normale week het menu dat hiemaast staat afgedrukt. Zoals we hiervoor reeds zeiden: het is het gemakke- lijkst wanneer u voor uzelf ook eerst zo'n kladje maakt van uw eigen weekmenu. Hoe gaan we dit nu op het formulier invullen? Woensdag at u volgens dit menu twee borden erw- tensoep (maaltijdsoep). Vul deze 2 borden als 2x een normale portie in. In de toe- lichting kunt u zien hoeveel een normale portie is. Een kleine portie is wat minder, een grote portie wat meer. Zondag at u een bord vermicellisoep (gebonden soep). Maandag at u macaroni met ham en kaas, een nor male portie. Op het formu lier "aantal keren per week": een I; "portiegrootte": een kruisje in het middelste vak- je, normaal. Donderdag en zondag at u gekookte aardappelen. Maar.dinsdag had u andijvie- stamppot en daar zitten ook gekookte aardappelen in, alles normale porties. Verder geen gekookte aardap pelen deze week Dus onder "aantal keren per week": een 3 en onder "por tiegrootte": normaal aankrui- sen. Vrijdag at u een kleine portie frites. En zaterdag nasi goreng, een grote portie. Nasi goreng is inklusief rijst. U ziet hoe dat wordt inge- vuld. Vervolg van de toelichting en het voorbeeld op pag. 12. PER WEEK Maandag: macaroni met ham en kaas, sla, hopjesvla. Dinscfag: stamppot rauwe andijvie, jus, saucijsjes, sinaasappel. Woensdag: erwtensoep met rookworst, pannekoek. Donderdag: gekookte aardappelen, jus, bloemkool met witte saus, karbonade, yoghurt met puddingsaus. Vrijdag: frites met mayonaise, appelmoes, kippepoot, ijs. Zaterdag: nasi goreng met spiegelei, komkommer, banaan. Zondag: vermicellisoep, gekookte aardappelen, jus, doperwtjes, biefstuk, chipolatapudding met slagroom. portiegrool Aardappafen enfleegwanen «etookte sapspkelen 1 advies: eerst in het klad, dan in het net; u kunt alleen hele getallen invullen! aantal keren per week nasi gorerts^tefemi goreng zonder ei macaroni/spaghetti/mie macaronischotel met ham en kaas peulvruchten stokbrood toelichting normale portie aardappelen: drie tot vier stuks tergrootte van een ei normale portie gebakken aardappeien/frites: drie opscheplepels normale portie gekookte rijst macaroni, spaghetti, baml, peulvruchten: drie opscheplepels normale portie brood: vier stukjes stokbrood of twee sneetjes brood nb: pizza en pannekoek vindt u blj "diversen", het laatste hoofdstuk van het formulier; het ei van de nasi of bami goreng kunt u daar ook kwljt voor de sauzen en de jus gaat u net zo te werk; voor het invullen van de sauzen, de jus en de nagerechten treft u de voorbeelden niet uitgewerkt aan Soep heldere soep gebonden soep maaltijdsoep toelichting normale portie: 66n bord heldere soep: bouillon metvlee gebonden soep: bijv. met verreff nb.: de soep bi de broodmaajftii

Allerhande | 1987 | | pagina 74