o I 9 2 3 4 Voordatu het formulier invult Per dag en per week invullen De "spelregels" r Wat moet u met het ingevulde formulier doen? Uw persoonlijke voedings- wijzer kunt u alleen laten opstellen als u 13jaar ofonder bent. Voor jonge kinderen gelden namelijk afwijkende normen, evenals voor vrouwen die in verwachting zijn of borstvoedinggeven. Zij kunnen dus niet meedoen. Wanneer u een dieetadvies of een voedingsadvies volgt op voor- schrift van een arts of dietist, moet u beslist niet deelnemen! U heeft dan namelijk al een zeer deskun- dig en persoonlijk advies, dat niet doorkruist mag worden. Het formulier is ook nietgeschikt voor personen met een voedingspatroon dat sterk afwijkt van wat in Nederland gangbaar is. De computer berekent precies datgene wat u heeft ingevuld. Om verkeerde uitkomsten en dus verkeerde aanbevelingen) in uw persoonlijke voedingswijzer te voorkomen, moet u het form ulier zo nauwkeurig mogelijk invullen. Deelnemers gaan ermee akkoord dat Albert Heijn, Becel en het Voorlichtingsbureau voor de Voeding nimmer op enigerlei grond kunnen worden aange- sproken uit hoofde van degegeven aanbeveling en toelichting daarop. Neem eerst het hele formulier door zonder nog iets in te vullen. Lees vooral de toelichtingen. Als u de hierna uitgewerkte voor- beelden op de linkerpagina's goed bekijkt zal het invullen op de rechterpagina's vlotter gaan. Wanneer u het formulier niet helemaal juist invult, dan ontvangt u straks natuurlijk ook een onjuist voedingsadvies uit de computer. Op het formulier noteert u - na de persoonlijke gegevens - wat u normaal eet en drinkt. Kies een normale week in deze tijd van het jaar en geen week met bijzondere gebeurtenissen, zoals een bruiloft En vooralneem rustig de tijd voor het invullen, reken op minstens 30 minuten. Heeft u nog vragen of proble- men dan kunt u op werkdagen tussen 9 en 12 uur bellen naar 06-8212272 De broodmaaltijden, het fruit, de koekjes en snoepjes en de koude en warme dranken (geen fris of alcoholische dranken) die u eet en drinkt, verschillen op de ene dag niet veel van de andere. Deze noteert u dan ook van een door-de-weekse-dag. De warme maaltijden, de dran ken (zoals fids en alcoholische dranken) en diverse snacks zijn niet elke dag dezelfde. Deze noteert u daarom gedurende een voile week Omdat niet alle bestaande voe- dingsmiddelen in het formulier kunnen worden opgenomen, zijn van bepaalde categorieen gemiddelden berekend. Bijvoor- beeld van zoet beleg, dat o.a. hagelslag, jam, chocoladepasta en muisjes omvat. Meervoor- beelden daarvan worden in de toelichting bij de vragen gegeven. Het is het gemakkelijkst als u eerst op een kladje onder elkaar schrijft wat u gedurende de week zoal gegeten en gedronken heeft. En om het nog makkelijker te maken worden een aantal voor- beelden gegeven. Het formulier in zijn geheel niet verknippen!) in een envelop doen. De envelop franker en metf1,50 en tevens f 1,10 aan postzegels bijsluiten voor het antwoord. De envelop met inhoud (voor 1 december 1987) opsturen naar: Persoonlijke Voedingswijzei', Postbus 208, 3000 AE Rotterdam. WpJW

Allerhande | 1987 | | pagina 68