Wat is uw persoonlijke voedingswijzer? Wat eet en drinkt u? Privacy ^0^ H Uw persoonlijke voedings wijzer wordt samengesteld met behulp van een computer Deze computer vergelijkt uw eetgewoonten met de ad- viezen over gezonde voeding, zoals die door het Voorlich- tingsbureau voor de Voeding worden gegeven. Zo ontstaat uw persoonlijke voedings wijzer, die op basis van de door uzelf verstrekte gegevens een aantal individuele voe- dingsadviezen geeft. Als daar aanleiding toe is, wordt gead- viseerd de samenstelling van uw voedingsmiddelenpakket aan te passen. Bijvoorbeeld: gebruik meer van het een en minder van het ander. Deze voedingsaanbeve- ling is natuurlijk gebaseerd op een momentopname en moet daarom worden gezien als een globaal advies met als doel te komen tot een verantwoorde voedingskeuze, afgestemd op uw dagelijkse aktiviteiten. Ongeveer drie weken na in- zending van het formulier Na circa drie weken antwoord. krijgt u uw persoonlijke voedingswijzer thuisgestuurd. Het voedingsadvies wordt gegeven op basis van alge- meen geaccepteerde normen ten aanzien van gezonde eetgewoonten en de door u meegedeelde gegevens. *Op basis van analysecijfers uit het Nederlands Voedingsstoffenbestand (NEVO-tabel). Om een goede vergelijking te kunnen maken, is het nood- zakelijk om precies te weten wat u dagelijks eet en drinkt. Wat u gemiddeld gebruikt, kunt u invullen op het formulier. Bij elke vraag of serie vragen staat, als dat nodig is, een toe- lichting, die u helpt het formulier zo goed mogelijk in te vullen. Met een volledig ingevuld formulier kan de computer aan de slag. Deze berekent uit uw formulier de door u gebruikte hoeveelheid energie (kilojoules of kilocalorieen). Deze infor- matie wordt uitgesplitst in eiwit, vet, koolhydraten en alcohol. Bovendien krijgt u een opgave van de hoeveelheden cholesterol, voedingsvezel, de vitamines A, Bi, B2 en C en de mineralen kalk en ijzer in uw voeding. Deze stoffen zijn belangrijke elementen van een evenwichtige voeding. De naam- en adresgegevens die u op het formulier invult, dienen alleen en uitsluitend voor uw persoonlijke voedings wijzer. Direct na verzending worden deze naam- en adres gegevens vernietigd. Albert Heijn, Becel en het Voorlichtingsbureau voor de Voeding hebben een geza- menlijke verklaring opgesteld, waarin is vastgelegd dat deze gegevens niet voor enig ander doel worden gebruikt. Geinteresseerden kunnen een exemplaar van deze verklaring opvragen bij de afdeling Public Relations van Albert Heijn, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam. Vul uw naam en adres zeer zorgvuldig en goed leesbaar in. Onbestelbaar aan ons geretourneerde persoonlijke voedingswijzers worden door ons direkt vernietigd. MM IKFV0EPIKJ6SWJZER

Allerhande | 1987 | | pagina 67