Elmextandpasta met Amirvfluoride beschermt het tandglazuur al na enkele seconden. ml <D Elmex.Vraag uw tandarts waarom. Jj AH het gehele assort ment kalfsvlees uitslui- tend nog maar levert van kalveren uit groepshuisvesting. Wellicht heeft u daar inmiddels ook elders over gelezen. Bij varkens is het veel moeilijker. Sinds bijna twee jaar bestaat er een commissie van de overheid die zich be- zighoudt met het toe- zicht op de varkens- mesterijen die zoge- noemde scharrelvar- kens leveren. Want die moeten natuurlijk ook aan bepaalde eisen vol- doen; niet iedereen die zijn varkens buiten de stal laat lopen, kan dat zomaar scharrelvar- kens noemen. Voor echte scharrelvarkens heeft Albert Heijn ook al langere tijd grote belangstelling; er zijn veel klanten die er naar vragen. Het aan- tal varkens dat op dit moment op deze ma- nier gemest wordt, is echter veel en veel te klein om aan onze wen- sen te voldoen. In het hele land zijn nog geen dertig slagers te vin- den, die het officiele scharrelvarkensvlees verkopen. Er zijn ech ter wel ontwikkelingen ten gunste te verwach- ten. Vooropgesteld dat er geen bijzondere ge- beurtenissen zijn of er nieuwe wettelijke re- gelingen komen, zal het nog zeker tot mid den 1988 duren voordat de consument er bij AH iets van zal kunnen merken. Wat is nu eigenlijk huishoudfolie? Met huishoudfolie wordt zgn. 'Glad' plas- ticfolie bedoeld. Dat kan inderdaad in de magnetron worden ge- bruikt om te voorko- men dat een gerecht uitdroogt. Wanneer het gerecht langer in de oven moet, is het wel raadzaam om twee la- gen folie aan te bren- gen. De term huishoud folie wordt nooit ge- bruikt als aluminium folie wordt bedoeld. Dan wordt altijd alu miniumfolie vermeld. De winkelcijfers 1-2-3-4-5 en aanbiedingen Vaak staan er bij de advertenties in Aller Hande kleine, omcir- kelde cijfertjes. Deze cijfers corresponderen met de cijfers die u ziet op de deur van alle AH-winkels. Ze worden ook gebruikt in de ad vertenties van Albert Heijn die elke week in de dagbladen staan en zeggen iets over de verkrijgbaarheid van de artikelen. In de door u bedoelde advertentie staan linksonder vermeld de cijfers 4 en 5. Dat wil zeggen dat het produkt alleen te koop is in win- kels met code 4 of 5. Dat zijn de grote filia len. Hoeveel zout bevat Goudse kaas? Wij kunnen u medede- len dat Gouda kaas normaal 4% zout be vat; 25% minder bete- kent dus dat die kaas 3% zout bevat. Zout wordt vanaf de buiten- kant toegevoegd en trekt door naar het hart van de kaas. Van- daar dat kaas aan de buitenkant altijd wat zouter is dan binnenin. 1 Bij het recept voor de mag netron in AllerHande nr. 30 wordt gesproken over 'huishoudfolie'. Wat voor Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. folie wordt erbedoeld?De aluminiumfolie die op rol- letjes voor huishoudelijk gebruik verkocht wordt? Deze folie is mijns inziens beslist ongeschikt voor de beschreven toepassing in de magnetron. Vermoede- lijk werd er een andere soort folie bedoeld. De toe- voeging dat aluminiumfolie niet geschikt is, was dan toch wellicht nuttigge- weest. G.J. V.N. TEU. In AllerHande nr. 29 stond een advertentie van Liga. Al enkele malen ben ik in uw filialen in Den Haag en Rijs- wijk geweest, maar de Liga- soorten (met appel, kren- ten en melkjwarendaar niet te krijgen. Kunt u mij uitleggen hoe dat kan? MEVR. M.S.A. S. TED.H. Gaarne zou ik van u horen hoe de bereiding is van Goudse kaas met 25% min der zout, een heerlijke kaas. En hoeveel zout bevat deze kaas? En is er mis- schien verschil tussen de binnenkant en de buiten- kantvan de kaas? Ik hoop uw antwoord te vinden in de nieuwe AllerHande. A.L. TEA. I AllerHande 61

Allerhande | 1987 | | pagina 61