ALLERLEI WIN NU EENYPAfflY~Q¥EN! 1^15! Alcoholarm bier is lekker alternatief Kleur-combineren met bloembolien Scharrelkip met ouderwetse smaak Easy Clausthaler De aktie loopt tot 1 december 1987 worstebrood OH (flHglf saucijzebrood saucijze strips Op de verpakking staat wat u moet doen, om een van deze tien party-ovens, volop met worste- en saucijzebroodjes gevuld, te winnen. J Uvusnss wu Bierdrinkers die het eens wat rustiger aan willen doen met alcohol vinden een goed alternatief in Clausthaler bier. Dit is een zeer alcoholarm bier, dat uit zorgvuldig gesorteerde hop en gerst wordt gebrou- wen. Dit gebeurt in Duits- land volgens een uniek en beschermd precede. Clausthaler bier bevat slechts 0,4% alcohol, een hoeveelheid die het gevolg is van natuurlijke gisting. Dat is veel minder dan er in een 'gewoon' biertje zit. De smaak van Clausthaler is krachtig en een tikkeltje bitter, zoals de meeste Duitse bieren smaken. Dit frisse bier met een stevige schuimkraag wordt ook op dezelfde temperatuur ge- dronken als ander bier. Bij AH is Clausthaler ver krijgbaar in een karton met zes flesjes van 33 cl voor J 8,35. Een idee voor men- sen die een feestje geven en autorijders op bezoek krijgen? Bloembolien hebben een nadeel: je moet ze in de grand stoppen op een mo ment dat je er niet zo snel aan denkt. Nu dus. Maar dat heeft ook z'n leuke kan- ten: straks is het weer een leuke verrassing wat er al- lemaal voor fleurigs uit de nu in de grand gestopte bloembolien opkomt. AH maakt het u nu extra makkelijk om leuke kleur- combinaties met bloembol ien temaken.Tulpen, nar- cissen^n hyacinten zijn verkrijgbaar in een kleine verpakking van tien stuks (f 3,95), zodat u naar har- telust kunt combineren. Bij de tulpen kunt u kiezen uit lange en korte tulpen in vele kleurvariaties. Verras- send is dat u nu ook veel keus heeft bij narcissen (wit, geel, oranje en diverse combinaties) en hyacinten (blauw, rose, rood en - heel bijzonder - geel). Ook de echte lentebode, het sneeuwklokje, is nu ver krijgbaar. Bij AH treft u sinds kort ook scharrelkippen aan, die dagelijks vers worden aan- gevoerd. Ten opzichte van gewone kippen hebben scharrelkippen tijdens hun leven veel meer ruimte in het hok en kunnen ze ook naar buiten. Ook het voed- sel is anders van samen- stelling, waardoor deze kip wat minder snel groeit. De bij AH verkrijgbare scharrelkippen zijn afkom- stig uit Frankrijk. De over- heid heeft er strenge voor- schriften wat betreft de be- wegingsvrijheid van de die- ren en de plaatsen waar ze worden geslacht, dit laatste om verwisseling met 'gewo ne' kippen te voorkomen. De smaak van scharrelkip is wat steviger en voller - anders gezegd: 'ouderwet- ser' - dan die van gewone kip. Omdat scharrelkippen meer ruimte krijgen en langzamer groeien zijn ze ook wat duurder. AllerHande 43 hakpnidukten

Allerhande | 1987 | | pagina 43