Pzoveel meer in Franse Wijn. ALLERLEI AH-kookboek: 12 Maanden lekker eten Er is spijs en spijs... Uit het zonni llfvi ijk komen deze twee rode wijnen en dat proef je. Met een zonnig karakter dat bij een vleesgerecht net zo goed tot z'n recht komt als bij een kaasje of een hartig hapje. Corbieres, fles 0.7 liter 3.95 Minervois, fles 0.7 liter 4.95 i - j ontdekken waar u zelf niet zo gauw opgekomen zou zijn. Een ander pluspunt van dit kookboek kent u ook van AllerHande: maand voor maand ziet u wat voor leuke dingen u kunt doen met wat er in de AH-win- kels te koop is. En niet al- leen verwerkt in recepten, maar ook met beschrijvin- gen erbij. Zoals de titel al suggereert, loopt door dit kookboek de rode draad van de seizoe- nen. Dat wil zeggen dat de recepten zijn ingedeeld naar verkrijgbaarheid van verse ingredienten. Een greep uit de recepten voor de maand September ce- vapcici (een beroemd Joe- goslavisch barbecuege- recht), paella (Spaans rijst- gerecht met kip en vis) en ratatouille (groentegerecht uit Zuid-Frankrijk). een speciale melange van Californische en Europese amandelen. Bij die selectie gaat het heel zorgvuldig toe: elke gepelde amandel waar nog wat van het bruine velletje aan zit, gaat terug en wordt opnieuw ge- peld. Eerder mag 'ie niet meedoen om AH's aman- delspijs zo bijzonder lekker te maken. Banketspijs lijkt uiterlijk wel op amandelspijs, maar is een volkomen ander pro- dukt. Want banketspijs wordt doorgaans gemaakt van 50% suiker en ca. 50% bonen. Dat kunnen witte bonen zijn, maar ook com- binaties van verschillende soorten bonen. Aan banket spijs worden citroensap en amandelolie toegevoegd om de smaak te verbete- ren. Omdat bonen een stuk goedkoper zijn dan aman delen is banketspijs goed koper dan amandelspijs. Daarom is bijvoorbeeld het ene stuk gevulde speculaas ook een stuk goedkoper dan het andere. Maar het verschil proeft u ook. Pro- beer 't maar eens! In banketletters, in kren- tenbrood, in gevuld specu laas: u komt er spijs in te- gen. Veel mensen weten niet dat er ontzettend grote verschillen bestaan tussen de diverse soorten spijs. Die hebben bovendien be- langrijke gevolgen voor de prijs van het produkt waarin de spijs wordt ver werkt. Amandelspijs is de beste spijs. Het is een echt kwali- teitsprodukt, dat wordt ge maakt van 50% suiker en 50% amandelen. Niets meer en niets minder. Met dien verstande dat de lek- kerste amandelspijs - die u bijvoorbeeld in de gevulde speculaas van AH tegen- komt - wordt gemaakt met Traditionele bereidingswij- zen van de huishoudscho- len gecombineerd met de creatieve, speelse kook- kunst van moderne mees- terkoks. Deze bijzondere eigenschappen biedt het nieuwe Albert Heijn-kook- boek 12 Maanden lekker eten. Het boek is in de AH- winkel verkrijgbaar en kost ter introductie f 25,-. Dit nieuwe kookboek ver- dient een bijzondere plaats tussen uw andere kookboe- ken, omdat het werkelijk iets toevoegt. U zult o.a. groenten tegenkomen die u juist niet in water moet ko- ken, maar moet frituren. Of u maakt er een mousse van. Tussen de meer dan 600 recepten zult u ook steeds meer combinaties AllerHande 21

Allerhande | 1987 | | pagina 21