OMELETTE VESUVIENNE STAP VOOR STAR FLAMBEREN OMELETTE VESUVIENNE Foto 1 Diepvries op de hoog- ste stand zetten. IJs ca. 2 uur erin leggen, zodat het voor gebruik keihard bevroren is. Cake in de lengte in plakken van 1 cm dik snijden. Besprenkelen met likeur. Snijplank met huishoudfolie be- dekken. IJs uit verpak- king halen en op snij plank leggen. IJs aan alle kanten (ook aan de onderkant en de korte zijkanten) zo goed mo- gelijk met cake bedek- ken. Uitstekende stuk- ken wegsnijden, zodat er een rechthoekig pakket overblijft. (Dit 'isolatielaagje' voor- komt dat het ijs in de oven gaat smelten.) IJs-cakepakket op de snijplank tot gebruik in diepvriezer zetten. (Tot zover kan alles worden voorbereid.) Foto 2 Oven voorverwarmen op 250° C of gasstand 6 (indien mogelijk met extra bovenwarmte). vlambaarheid van poe dersuiker.) Foto 4 In een grote soeplepel of een steelpannetje de alcoholische drank verwarmen. (Flambe ren moet gebeuren met een drank met een hoog alcoholpercen- tage (minstens 35%), zoals Grand Marnier, Cointreau, rum of cog nac.) Omelette uit de oven nemen en op een schaal zetten. Met een lucifer warme alcoholi sche drank in soeplepel of diep steelpannetje aansteken. Voorzichtig langs de omelette Ve- suvienne schenken. Let op brandgevaar! Nooit flamberen onder een afzuigkap die aan- staat! Direct opdienen. Vuur laten uitbranden. Omelette in 8 plakken snijden. Een Omelette Vesuvienne is een feestelijk slot van een diner: ijs van binnen en geflambeerd van buiten. Een spectucalair nagerecht dat met name geschikt is voor een groter gezelschap. In feite is het weinig moeite, maar om het goed op tafel te krijgen, moet u wel op een paar dingen letten. Basterdsuiker zeven. In kom eiwitten met een mespunt zout stijfkloppen. Vervol- gens lepel voor lepel de basterdsuiker er- door kloppen tot het eiwitschuim glanzend en taai is. (Klop niet te lang, want dan wordt het eiwit opnieuw vloeibaar.) Foto 3 Vanaf dit moment moet er snel en effi cient worden gewerkt. IJs-cakepakket met behulp van plastic huishoudfolie in oven- vaste schaal zetten. Met eiwitschuim be- dekken, hier en daar 'punten' trekken zodat een grillig effect ont- staat. Bovenkant be- stuiven met een dun laagje poedersuiker. In oven in ca. 3 a 4 minu ten het eiwitschuim goudbruin laten kleu- ren. (Blijf er even bij i.v.m. de lichte ont- (8 personen) 1 Irter vanille-roomijs, 1 kant-en-klare cake (400 g), 3 eetlepels likeur (Marasquin, Grand Marnier of Cointreau), 3 eiwitten, zout, 150 g basterdsuiker, poedersuiker, plastic huishoudfolie, bakpapier voor het flamberen: 3 eetlepels rum of cognac Voorbereidingstijd: ca. 5 minuten Bereidingstijd: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,50 Bevat per eenpersoonsportie: 1910 kiloJoule (455 kCal.) vet 19,5 g-eiwit 7,0 g koolhydr. 61,2 g Flamberen met minder risico U kunt ook flamberen op een simpele manier. Op de bovenkant van het ijs-cake- pakket zet u lege eierscha- len. Druk deze goed in het eiwitschuim. De warme al coholische drank erin schenken en aansteken. AllerHande 13

Allerhande | 1987 | | pagina 13