ALLERLEI 6ft )4 Nieuwe gel voor de vaatwasmachine Florentines: koekjes met een bijzonder verleden Lekker koel: Altijd kiplekker, zogezegd. Of het nu is bij de lunch (in de vorm van een ragout bijvoorbeeld) of gebraden of krokant gegrild bij het diner. Of het nu is als voorgerecht (in de vorm van een soep bijvoorbeeld), als tussendoortje of als borrelkluifje... kip is elk moment van de dag om OP te eten. Neem weer eens wat kipdelen of een heel kippetje. U doet er iedereen een plezier mee. Exclusief bij AH zijn sinds kort Florentines ve rkrijg- baar. Dit zijn bijzondere koekjes, gemaakt volgens recepten die honderden ja- ren geleden in Florence ontstonden in de tijd van Maria de Medici (1573- 1642). Roomboter, slagroom, bij- enhoning, amandelen, ha- zelnoten, vruchten en krui- den worden in koperen ke- tels gekookt en daarna ge- roosterd en vervolgens ge- bakken. Tenslotte krijgen alle Florentines een bodem van fijne chocolade. Direct daarna worden deze bijzon dere koekjes luchtdicht ver- pakt, zodat ze knapperig en ovenvers blijven. Een doosje Florentines (150 gram) a 12 stuks kost J 5,75 (tijdelijk ter intro duce f 5,45). Omdat het zulke aparte koekjes zijn en ze in een fraaie verpakking zitten, zijn ze ook erg ge- schikt als cadeautje. Onderde naam Galaxy is bij AH een nieuw produkt voor de vaatwasmachine ver krijgbaan afwasgel. Het is het eerste vloeibare vaat- wasmachinemiddel in Ne- derland. Invergelijking met de vaatwaspoeders heeft Galaxy het voordeel dat het door zijn vloeibare vorm makkelijker in het afwaswa- ter wordt opgenomen en daardoor optimaal werkt. De plastic flacon met schenktuitje maakt daarbij het doseren erg eenvoudig. Galaxy kan gebruikt wor den in alle vaatwasmachi- nes met een zeeppoeder- bakje. U moet Galaxy pas toevoegen vlak voordat u de machine inschakelt. Een flacon Galaxy afwasgel I VEAU bevat 1,5 liter 1,9 kg) en kost J 9,45. Van hetzelfde merk is er ook een spoelglansmiddel, dat voile- dig op de afwasgel is afge- stemd. Een flacon Galaxy spoelglansmiddel a 500 ml kost J 4,95. Verkrijgbaar in de AH-winkels met een vier of vijf op de deur. We mogen dan gewend zijn warme thee vooral bij het ontbijt en's middags te drinken, ook als dorstlesser is thee heerlijk! Twee zo- merse suggesties: Ameri- kaanse thee en koude thee- punch. Amerikaanse thee: giet liter vers gezette thee in een kom. Voeg het sap van een Vi liter-blik ananas toe en laat de drank in de koel- kast afkoelen. Acht glazen voor de helft met de ana- nasthee vullen en met 8 dl gekoeld bronwater afma- ken. In elk glas enkele stuk- jes ananas scheppen. Koude theepunch: twee theezakjes in een kom han- genmeteen paartakjes kruizemunt en er Vi liter kokend water overheen gie- ten. Vijf minuten in de afge- dekte kom laten trekken. Toevoegen: 100 gram sui- ker, V2 dl gezeefd citroen- sapen 10-15 ijsblokjes. Goed laten afkoelen, door elkaar roeren en acht gla zen hiermee vullen. Elk glas versieren met een dun schijfje citroen, een paar verse kruizemuntblaadjes en een blokje ijs. altijd even lekker. husmerk AllerHande 9

Allerhande | 1987 | | pagina 9