Dus de sherry van Albert Geijn komt uit de bodega van Albert Geijn!' Wanneer gaat AH scharrelvlees aanbieden? Het is inderdaad de be- doeling dat wij op niet al te lange termijn scharrelvlees gaan verkopen. Een knel- punt daarbij is dat wij nog geen constante aanvoer van dit vlees kunnen garanderen. Er wordt op het moment druk met diverse be- trokken organisaties en leveranciers over- legd op welke wijze Al bert Heijn verzekerd kan zijn van de aan voer van voldoende hoeveelheden scharrel vlees van goede kwali- teit. Het past zeker in het beleid van AH om een produkt in het assorti- ment op te nemen, waamaar de vraag zich zo duidelijk ont- wikkelt en waarvoor in brede groepen van de bevolking zoveel be- langstelling bestaat. Graag recepten met feta-kaas Feta wordt van ouds- her in de Middellandse Zee-landen gemaakt van schape- en geite- melk. Tegenwoordig wordt ook uit koemelk kaas gemaakt die qua smaak weinig verschilt van de oorspronkelijke feta. Dat geldt ook voor de feta die in de grotere AH-winkels verkrijgbaar is en die uit Denemarken komt. Feta kan behaive in Griekse en andere sa- lades ook gebruikt worden als vulling voor bijvoorbeeld har- tige taarten. Dat u in AllerHande zelden re cepten met feta tegen- komt, heeft in de eer- ste plaats te maken met de beperkte ver- krijgbaarheid. Voor de recepten in Aller Hande geldt ais norm - uitzonderingen daarge- laten - dat de ingre- dienten verkrijgbaar moeten zijn in een win- kel met het cijfer '3' op de deur. De bereidingswijze van feta is overigens ongeveer dezelfde als die van 'gewone' kaas. Feta wordt alleen licht geperst en rijpt niet. U kunt feta in een zout- water-oplossing 2 tot 3 weken in de koelkast bewaren. Vetgehalte en calorieen zijn ver- gelijkbaar met Goudse kaas. Rauwkost is echt puur Aan rauwkost en an dere gesneden groen- ten wordt beslist geen conserveringsmiddel toegevoegd. De houd- baarheid van deze pro- dukten staat op de ver- pakking aangegeven. Het bruin worden van hutspot komt doordat de gesneden uien toen zeer kort houdbaar wa- ren. Dat verschilt per seizoen en per jaar. Hoe echt zijn scharreleieren? Conqueror sherry, medium dry, very dry of cream, fles 0.7 liter AHA! Met veel vreugde volg ik de ontwikkelingen op het ge- bied van scharrelvlees. Ik ben namelijk van mening dater nog veel valttever- beteren aan de omstandig- heden waaronder het slachtvee wordt grootge- bracht. Waarom verkoopt Albert Heijn nog geen scharrelvlees? U zou toch eigenlijk het voorbeeld moeten geven? DHR.J.H. TEB. Ik lees graag de recepten in AllerHande, want koken is mijn hobby. Maar nog nooit heb ik een recept gezien met feta. Bij mijn AH-win- kel kan ik feta kopen bij de kaasafdeling. Ik zelf ver- kruimel het door de rauw- kostsalade. Nu vraag ik me af waarin ik het nog meer kan gebruiken; waaruit het bestaat, hoe het wordt ge- maakt, wat het aantal kilo- calorieen is en hoe lang het bewaard kan worden. MEVR. M. S. TEA. Regelmatig koop ik een bakje rauwkostgroente. Nu is mijn vraag of daar ook conserveringsmiddel aan toegevoegd wordt om de groente een frisse kleur te laten behouden? Ik heb de ervaring gehad dat soep- groente tijdens het koken donkerbruin werd. Het- zelfde geldt voor hutspot (sulfiet). E.H.TEZ. Als tegenstander van de bio-industrie koop ik altijd alleen maar scharreleieren. Nu wordt er in publicaties altijd met nadruk op gewe- zen dat een scharrelei al leen echt een scharrelei is als het een stempel draagt. Het verbaast me dan ook dat de scharreleieren van AH niet van een dergelijk stempel zijn voorzien. Ik koop dus voorlopig nog even geen scharreleieren bij AH, in afwachting van uw verklaring voor het ont- breken van het stempel! M.R. TEG. 54 AllerHande

Allerhande | 1987 | | pagina 54