LEKKER BADEN EN 10CH BRUIN BLIJVEN Nederlanders gaan gemiddeld zo'n vijf maal per week onder de douche. In de zomertijd natuurlijk wat vaker, want dan is een goede lichaamsver- zorging extra belangrijk. Wie met zorg de badprodukten kiest - en AH biedt ook op dit gebied veel keus hoeft niet bang te zijn dat het mooie bruine kleurtje eraf wordt gewassen. Bent u een hele dag lekker naar het strand geweest of heeft u een flinke bos- wandeling gemaakt? Dan zult u er verbaasd van staan hoeveel vuil u toch nog in die 'fris- se' buitenlucht heeft opgepikt. Begin daarom voor elke was- beurt met het reinigen van uw gezicht, want dat is voor vuil het meest kwetsbaar. Vanzelfsprekend ver- wijdert u eerst even- tuele make-up. Watten- schijfjes met cleansing milk van Cover Girl of Gentle Care reinigen tot diep in de porien. Gentle Care is hypo-al- lergeen, dus geschikt voor nagenoeg elk huidtype, hoe gevoelig ook. Geef uw gezicht zo af en toe ook eens een scrub-beurt (Aapri Fa cial Scrubcream). U verwijdert er de dode huidcellen aan de op- pervlakte mee, waar- door nieuwe sneller naar boven komen. Het resultaat: een frisse, stralende teint, zonder dat u uw zomerse kleurtje kwijtraakt. In- tegendeel zelfs. Uw bruin zal er intenser van worden, terwijl nieuw bruin sneller 'pakt'. Gezichtsverzorging is natuurlijk niet af zon der een creme. Voor u de nacht in gaat een voedende nachtcreme inkloppen, bijvoorbeeld van Pond's of Night of Ulay. 's Morgens wekt u de huid met wat lo tion (Gentle Care, Cover Girl), waama u een beschermende dagcreme aanbrengt, afgestemd op uw type huid (Pond's, Aapri) of in een vloeibare vorm zoals Oil of Ulay. Shampoo en doucheschuim: lekker mild Hoe u er ook naar mag snakken, neem liever geen ijskoude douche. Daar krijgt u het al- leen maar warm van. Lauwwarm water geeft meer verkoeling, ook als u 'n bad neemt. Extra fris voelt u zich als u in plaats van zeep een van die weldadige bad- of doucheschuims gebruikt. Kies voor een milde versie en ge- bruik het met mate. Uw huid droogt anders te veel uit (Limara, Fa, Lady's Own, Men's Own en AH-douche- schuim). Allicht wast u ook het haar wat vaker, zeker na strandbezoek. Mild moet daarom ook de shampoo zijn. De meeste merken heb- ben zo'n milde versie in hun assortment (zo als AH milde shampoo, Timotei, Schwarzkopf, Elseve). Geef uw haar na elke wasbeurt een cremespoeling, bij voorbeeld AH-creme- spoeling met zijde-pro- te'ine. Zon en zee dro- gen uw haar namelijk behoorlijk uit, waar- door het meer dan an ders behoefte heeft aan een extraatje. Beschermend laagje over de huid Na een hele dag zon heeft uw huid ook rust nodig. De creme-lotion van Fa Soft is dan een goede tussenoplossing. Het ruikt heerlijk en legt al onder de douche een beschermend laagje over uw huid, dat niet door het water wordt weggespoeld. Of als u na de was beurt uw lichaam in- smeert met bodylotion, zit u gegarandeerd soe- pel in uw vel. Heel goed is de bodylotion van Desert Flower, met echte cacaoboter. Bodymilk van B B of Limara en Lady's Own verspreiden bovendien een heerlijk parfum. Ruwe plekjes, zoals el- lebogen, hielen en knieen kunt u verzor- gen met een likje Purol of Zwitsal creme. Spray, roller oi stick: 'n kwestie van voorkeur Het gebruik van deodo rant is zo langzamer- hand gelukkig gemeen- goed geworden. Geen wonder. We willen im- mers de hele dag fris zijn, hoe hoog het kwik ook stijgt. Of u kiest voor een spray, roller of stick is een kwestie van per- soonlijke voorkeur. Al- iemaal doen ze hun werk even goed. Vrou- wen kunnen bij Albert Heijn, behalve uit neu- trale geuren als het AH Huismerk en Odorex, ook kiezen uit Limara (roller en spray) en Lady's Own (stick, roller en spray). Beide laatste merken hebben overigens ook een heerlijke eau de toilette. De mannen kunnen eveneens een neutrale deodorant gebruiken of kiezen voor de manne- lijke geuren van Men's Own en Blue Stratos (stick en spray). In combinatie met de af tershave van deze merken natuurlijk he- lemaal geurig en fris. Gezond eten, bewegen en voldoende slaap Hoe belangrijk een goede lichaamsverzor- ging ook is, een ge- zonde huid hangt ook af van verstandige eet- en leefgewoontes. Zorgt u daarom voor gezonde maaltijden, regelmatig beweging en voldoende slaap. Dat alles is in de zo- mer heel makkelijk te realiseren en u hebt dan des te meer profijt van alle bovenge- noemde produkten en adviezen. AllerHande 53

Allerhande | 1987 | | pagina 53