ALLERLEI Reizende AH -tentoonstelling Vijf nieuwe soepen voor een persoon Nieuwe planten na de vakantie lekkene or u versierd. Ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum van Al bert Heijn op 27 mei 1987 heeft het Ahold-concern aan alle personeelsleden (ca. 40.000) een kunstwerk cadeau gedaan. Hiervoor hadden 25 be- kende Nederlandse kunste- naars (o.a. Hermanus Ber- serik, Charlotte Mutsaers, Klaas Gubbels, Peter Vos, Walter Nobbe, Lucebert, Co Westerik, Jeroen Henne- man) een opdracht gekre- gen om ieder vier graf ische prenten te maken op het thema 'het dagelijks leven'. Ze mochten zelf bepalen of ze steendrukken, etsen of zeefdrukken wilden maken. Deze 100 prenten werden exclusief voor Ahold ge- maakt en zijn dus niet te koop. U vindt ze in de diepvries, die vierfantastische nieuwe menu- varianten van Groko: gekruid en overgoten met een culinaire saus. Compleet versierd zogezegd. U hoeft ze alleen nog maar even op te warmen, in de pan of magnetron. Probeer: Tuinbonen met Westfaalse saus,Tuinerwten a la Frangaise Spruitjes a la Paysanne, Bloemkool met kaassaus @©(1), paka 300 gram. Medio november vorig jaar kreeg elk personeelslid een fraai uitgevoerd boek toe- gestuurd met de reproduk- ties van deze 100 prenten, toegelicht door kunstken- ner Pierre Janssen. Via dit boek kon men nu zijn eigen keuze bepalen. In eerste in stance moest een ieder ne- gen keuzen doen, omdat van elke prent maar een beperkt aantal gedrukt zou worden. Praktisch iedereen gaf een bestelling op. Toen de uiteindelijke telling was verricht bleek er zeer breed te zijn gekozen, want acht van de tien mensen hebben hun eerste, tweedeof derde keuze gekregen. Elke gedrukte prent werd door de betreffende kun- stenaar gesigneerd, en compleet ingelijst afgele- verd. Deze unieke collectie van 100 prenten wordt ook ten- toongesteld. Enkele collec- ties reizen tegelijkertijd door het land. De tentoon stelling is gestart op 3 aprii 1987 in het Stedelijk mu seum in Amsterdam. Daarna zijn de kunstwer- ken te bezichtigen in de volgende musea: Breda, Museum de Beyerd: 5/7 t/m 30/8 Roermond, Gemeentemu- seum: 15/8 t/m 13/9 Schiedam, Stedelijk mu seum: 5/9 t/m 4/10 Zutphen Stedelijk mu seum: 10/10 t/m 22/11 Enschede, Rijksmuseum Twenthe: 5/121987 t/m 31/1 1988. De entreeprijs varieert van een tot drie gulden. Alleen in het Stedelijke Museum van Schiedam is de rei zende AH-tentoonstelling gratis te bezichtigen. Maar liefst vijf nieuwe sma- ken Cup-a-soupv an Royco zijn voortaan bij AH ver- krijgbaar. Wie even snel een kop soep wil maken, kan nu ook kiezen uit Chi nese kippe-, groente- of to- matensoep, ossestaartsoep en tomaat-groentesoep. De drie soorten Chinese soep zijn wat zoeter van smaak en bevatten naast de bekende ingredienten reepjes omelet en tauge. Een pakje Cup-a-soup (f 1,49) bevat drie zakjes, elk goed voor een kop soep van 175 ml. In bijna elke woning 'sneu- velen' tijdens de vakantie wel eens planten. Om de lege plekken snel weer op te kunnen vullen zonder dat u meteen handen vol geld kwijt bent, bieden de AH-winkels met een bloe- men- en plantenafdeling in deze periode drie planten aan voor een tientje (zolang de voorraad strekt). U kunt zelf kiezen uit een ruim aanbod van groene planten. Tot het assorti- ment zullen in elk geval vertegenwoordigers beho- ren van de plantenfamilies van de varens, de ficussen, de hedera en de dracaena. AllerHande 27

Allerhande | 1987 | | pagina 27