Heeft de Nederlandse -was nog wel een smetteloze reputatie? Echt schoon wordt het pas met Biotex. Hoe snel het toch gedaan kan zijn met 'n reputatie. Jarenlang wapperde bij ons het aller- schoonste wasgoed aan de lijn. Witter en helderder werd er nietgewassen. Maar nu? Nu zit er gewoon de klad in de Nederlandse was. Laten we'm eens tegen het licht houden. Wat zien we? Steeds vakerwast de Hollandse huisvrouw op lagetemperaturen. Datspaartenergie. Deweefsels gaan langer mee. De kleuren blijven langer mooi. Tot zover niks aan de hand. De problemen beginnen pas bij lelijkevlek- ken. Zoals de gehate chocoladevlek. Of de veelge- vreesde jusvlek. Het is bijna geen doen zuike vlekken wegte krijgen op lage temperaturen. Wat constateerde TNO? Een tijdje geleden heeft TNO zich over dit probleem gebogen. Wat bleek? Vuil en vlekken gaan er beter uit als u eerst voorwast En dan hebben we het onder andere over transpiratievlekken, melk- chocolade-, jus- en zelfs bloedvlekken. Dus echt niet de kinderachtigste. Maar ook stof, roet, aarde en modder wor- den met de voorwas weggespoeld. Er komt daardoor minder vuil in de hoofdwas terecht Conclusie: de was wordt echt schoon. Waarom voorwassen met Biotex? Biotex is een speciaal voon/vasmiddel, want het bevat 2 soorten enzymen. Deze enzymen zorgen ervoor dat eiwit- en zetmeelhoudende vlek ken (o.a. bloed- transpiratie- en chocoladevlekken) er makkelijker uitgaan. Ook de hoofdwasmiddelen van tegen- woordig bevatten enzymen. Maar in die hoofdwas middelen zit ook een bleekmiddel en dat is minder gunstig bij de voorwas. Bleekmiddelen hebben namelijkdeverve- lende eigenschap dat ze de enzymen belemmeren in hun biologische werking. Dat betekent dat vuil en vlekken er dan minder goed uitgaan. Daarom is het beter de voorwas te doen met een speciaal daarvoor bestemd voorwasmiddel. Hardnekkige vlekken in de inweek. Vooral bloed- en chocoladevlekken heb ben de vervelende eigenschap heel hardnekkig te zijn. In zuike gevallen is het verstandig eerst in te weken in of buiten de machine. Bij inweken wordt het vuil als het ware zacht gemaakt. Waarna het in de hoofdwas veel gemakkelijkerte verwijderen is. Dan nog even een algemene opmerking. Biotex is ook prima geschikt voor allerlei handwasjes. Zelfs hele fijne textielsoorten blijven na vaak wassen heel mooi en fijn. Het zal u inmiddels duidelijk zijn waar we heen willen. Voorwassen en inweken betekenen de oplossing voor heel wat problemen. Sterker nog. Ze kunnen de hele Nederlandse was weer een smet teloze reputatie bezorgen. en vlekken in6gbeter weg-

Allerhande | 1987 | | pagina 26