Alstublieft van O.B.* Voor f 10,- vakantieboodschappen bij A.H. voorkomt. Van schade voor de gezondheid is wetenschappelijk niets bekend. De door u genoemde instituten zijn bekend, doch zij hebben geen van beide iets te doen met de onder hun naam al enkele jaren circulerende lijsten. Integendeel: zij en de hele levensmiddelenin- dustrie worden er em- stig door gehinderd. Naar het produkt ci- troenzuur is langdurig en veel onderzoek ver- richt. Dat moet ook wel, want per jaar wordt er in de wereld 400 miljoen kilo van ge- bruikt. Dit wordt overi- gens niet alleen uit ci- troenen gehaald; te- genwoordig is men in staat dezelfde stof uit suikerbieten te winnen. Daarmee blijft het uiteraard een natuur- produkt. Een van de weten- schappers die veel on derzoek naar citroen- zuur heeft verricht, is de Duitse geleerde Dr. Krebs. Het is niet uit- gesloten dat de verwij- zing naar zijn naam (Krebs is het Duitse woord voor kanker) bij slechte lezers van de wetenschappelijke rap- porten zijn opgevat als een aanduiding voor kankerverwekkend- heid van citroenzuur. Het is u daamaast wel- licht bekend dat om- trent toevoegingen aan levensmiddelen - zowel nationaal als intema- tionaal - zeer strenge regels gelden, waarop o.a. door de Keurings- diensten van Waren streng wordt toege- zien. U kunt er bovendien van verzekerd zijn dat het welzijn van onze klanten ons zeer ter harte gaat en dat wij altijd zullen vermijden aan onze produkten stoffen toe te voegen die de gezondheid zou- den kunnen schaden. AH-winkels hebben een cijfer op de deur Bij de aanbieding Ko tex stonden de omcir- kelde cijfertjes 4 en 5. Albert Heijn geeft de filialen, al naar gelang hun grootte, cijfers van 1 tot en met 5. Hoe hoger het cijfer, hoe groter de winkel en dus hoe groter het as sortment. (Zie ook pa- gina 3 van AllerHan de.) Helaas hebben wij in uw plaats geen '4' en '5' filialen, zodat daar in- derdaad de aanbieding niet te koop was. Het verkrijgen van grote winkels is in Ne- derland geen eenvou- dige zaak, doch wij ge- ven u de verzekering dat wij alle mogelijke moeite doen om meer grote winkels te kun nen openen. De cij fertjes worden bij de artikelen in de adver- tentie geplaatst om de consument een ver- geefse reis te bespa- ren. Op de deur van de filialen is het cijfer ook vermeld. Hoe lang zijn conserven houdbaar? Geconserveerde pro dukten in blik of pot zijn ongeveer 5 jaar houdbaar. Wel kan de kwaliteit en de smaak na zo'n lange tijd wat teruggelopen zijn. Al leen als het blik bol staat, kunt u er van uit- gaan, dat de inhoud niet meer goed is. Als produkten korter dan 18 maanden houdbaar zijn, moet een THT-da- tum (Tenminste Houd baar Tot-datum) wor den aangegeven. O.B.* geeft u een veilig en vrij gevoel. Heerlijk genieten van zon en water. Zeker weten dat u zich helemaal vrij kunt bewegen tot in de allerkleinste bikini. O.B.* heeft een voordelig aktie-idee, namelijk tijdelijk f 10,- korting op uw va kantieboodschappen bij Albert Heijn. Metde hierbij afgebeelde bon doet u mee. Deelnamebon (inzending tot uiterlijk 19 September 1987) Ik stuur hierbij 3 originele streepjeskodes van de O.B.* ver- pakking. Ikontvangoponderstaand adres een waardebon van f 10,-, die later doorO.B.* wordt uitbetaald. Naam: Adres: P.code/W. plaats: Deze originele bon 3 streepjeskodes van deO.B.* verpak- kingsturen aan: O.B.7A.H.-aktie, Postbus 757, 3800 AT Amersfoort AH30 Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop: AHA. Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Donderdags maak ik een boodschappenbriefje voor de wekelijkse boodschap- pen en ik kijk daarbij wat er die week in de reclame is: 3 Pakken Kotex voorde prijs van 2. Gelijk maar 6 pak ken op het briefje zetten. Wie schetst mijn verbazing als blijkt dat deze reclame niet geldig is voor alle drie de AH-winkels in mijn om- geving. Waarom juist zulke reclames in een stad van ruim 60.000 inwoners, ter- wijl men er geen gebruik van kan maken? Ik dacht dat AH de slagzin had van de winkel die op de kleintjes past? MEVR.P.ZTED.H. Graag zou ik van u willen weten hoe lang groente en soep in blik goed blijven. Ik heb blikken tomatensoep en diverse groentes in blik, die in 1982/83 bij u zijn ge- kocht. Hierop is geen da tum vermeld. Kan de in- houd van deze blikken zon- der gevaar voor de gezond heid worden gegeten of is het beter dit niet te doen? R.D.G.TEU. Met ronde top en gladder oppervlak AllerHande 55

Allerhande | 1987 | | pagina 55