BEGIN UW VAKANTIE GOED NET 'N NIET - VERGETEN-UIST m HoisSsi'ls Vakantievoorbe- reidingen treffen is leuk werk. Tenminste, alsu niet alles op het laatste moment hoeft te doen. Maak daarom van te voren een lijst van wat er straks ailemaal mee moet... en koop nu alvast het een en ander. Vlak voor de zo- mervakantie moet vaak nog heel veel gedaan wor- den: het huis schoon- maken, de kat of hond naar het pension bren- gen, alle vakantiekle- ding wassen, strijken en inpakken, eten voor onderweg inkopen. Als er gekampeerd gaat worden, moeten ook alle kampeerspul- len weer te voorschijn komen en gecontro- leerd en schoonge- maakt worden. Zulke karweitjes komen vaak op het laatste moment aan, waar- door we niet heerlijk rustig op vakantie gaan, maar vol stress de auto in stappen. Dat kan ook anders, als we er maar op tijd aan be- ginnen. Begin nu alvast met denken en maak een niet-vergeten-lijst. Het huishouden gaat gewoon door Tijdens de vakantie, en zeker onderweg, is eenmalig servies ide- aal. Je kunt er eigen- lijk niet genoeg van meenemen. Bij AH vindt u borden, drink- bekers, bestek en limo- nadeglazen in vele soorten en maten. Ze zijn gemaakt van ma- teriaal dat afbreek- baar is in het milieu. Omdat het huishouden gewoon doorgaat zijn zaken als het Chifonet 1000-dingen-doekje, voldoende huisvuilzak- ken en pedaalemmer- zakken onmisbaar. Vergeet ook de houten wasknijpers en vol doende huishoudfolie niet. Ieder z'n eigen spulletjes Behalve diverse spel- letjes - voor onderweg of op de vakantiebe- stemming - gaan ook viltstiften, schetsboe- ken en kleurboeken mee. Want er zullen onontkoombaar mo- menten zijn waarop de kinderen zich vervelen. Een eigen pakketje tijdschriften voor ieder lid van het gezin is al- tijd welkom, evenals een goed boek of, voor de afwisseling, een puzzelboekje. Verza- mel alles ruim op tijd. Een schrijfblok, bal- pennen en enveloppen moeten ook mee en vanzelfsprekend uw adressenboekje. Een zaklantaam en ex tra motorolie voor de auto zijn van die prak- tische, maar zeker niet onbelangrijke zaken. AH heeft beide in het assortiment. Motorolie is verkrijgbaar in fla- cons van 1 en in blik- ken van 5 liter. Eerste hulp voor onderweg Voorkomen is beter dan genezen. Toch is het goed om de EHBO- doos even na te kijken. Zit alles er nog in? Pleisters bijvoorbeeld. Die heb je per meter, zodat je zelf het for- maat kunt bepalen. Extra handig om mee te nemen zijn strips, want dan heb je altijd pleisters klaar voor ge- bruik en is er geen schaar nodig. Bij AH kunt u zien wat er zoal op dit gebied verkrijgbaar is. Be halve pleisters in ver- schillende soorten ook wondsnelverband, rol- len verband, rollen hechtpleister, steriele gaasjes en rolletjes Leukoplast. In de zon, uit de brand Dat u een zonnebrand- middel mee moet ne men naar uw vakantie- adres wist u al lang. Het is vaak voordeli- ger om zelf zonne- brandmiddel mee te nemen, dan het ter plekke in het buiten- land te kopen. In de grotere AH-winkels zijn ze er te kust en te keur: Zwitsal, Ambre Solaire, Nivea, Delial. Ailemaal bekende merken met uitste- kende produkten. Toch moet u wel even goed opletten in de winkel: er is voor elke huid en voor elk gebruik een ander zonnebrandmid- del. Kleine kinderen hebben bijvoorbeeld een heel gevoelige huid. Maar veel vol- wassenen kunnen ook niet goed tegen de zon. De een ligt hele dagen te bakken, terwijl de ander liever wat zwemt of in de scha- duw zit. Ailemaal ver- schillen, die de uitein- delijke keus zullen be palen. Hoe dan ook, een goede bescher- ming van de huid is noodzaak. Niet alleen kunt u op die manier verouderingsverschijn- selen en verbrandin- gen voorkomen, u be- schermt uzelf ook te gen gevaarlijke stra- ling van de zon. En of u nu een milk of een creme kiest, dat mag u zelf weten. Denk er ook aan dat er mid- delen zijn voor na het zonnen, die verkoelend en verzorgend werken. En verder... Maak ruim van te vo ren lijstjes van wat er mee moet. Kruis aan wat u al hebt gekocht. Denk bijvoorbeeld rok nog aan: een koelbox, wasmiddelen, tissues, kurketrekker, blikope- ner, frisdranken, toilet- papier, camera, pas- poorten en... vul zelf de lijst maar aan. Hoe eerder u dat heeft gedaan, hoe eerder het boodschappen doen kan beginnen. En zo werkt u heel rustig naar de grote vakantie toe om straks pro- bleemloos op stap te kunnen gaan. AllerHande 49

Allerhande | 1987 | | pagina 49