ALLERLEI Lekker: honingsaus bij ijs Nieuw: calorie-arme stroopwafels Duitse wijn aanzienlijk in prijs gedaald Honing is een heerlijk na- tuurprodukt, waarvan op het ogenblik steeds meer toepassingsmogelijkheden worden ontdekt. Zo is het heel eenvoudig om een lek- kere honingsaus bij ijs te maken. Doe vier eetlepels bloemenhoning in een steelpannetje, voeg twee eetlepels koffielikeur en (naar smaak) enkele drup- pels citroensap toe en ver- warm het geheel. Regelma- tig roeren tot een mooie, vloeibare saus ontstaat. Warm over enkele bolletjes vanilleroomijs schenken. Nog meer ideeen kunt u opdoen uit een klein boekje dat Mellona deze zomer gratis verstrekt bij aankoop van een potje bloemenho ning, klaverhoning, oranje- bloesemhoning of schenk- honing. In dat boekje vindt u drie toetjesrecepten. Zoals iedereen wel weet le- veren stroopwafels erg veel energie, want ze bevatten veel suiker in de vorm van stroop en ook redelijk veel vet. Daarom heeft de firma Van der Breggen in Tilburg, na twee jaar experimente- ren, een nieuwe stroopwa- fel ontwikkeld die 'slank' te noemen is. Gebruikt wordt een zeer speciale stroop en de wafel wordt gebakken volgens een aangepast bak- KAU3RIE-ARME proces. Zo ontstaat een ca lorie-arme stroopwafel, die 25% minder calorieen be- vat dan een gewone wafel. Een calorie-arme stroopwa fel levert ca. 415 kiloJou- le/ 1(X) kCal, een hoeveel- heid die vergelijkbaar is met vier droge Mariabis- cuitjes. Wanneer u echt aan de lijn doet en gewicht kwijt wilt raken, zijn natuurlijk alle snoeperijtjes uit den boze. Maar wanneer u alleen op gewicht wilt blijven en daarom moet uitkijken met wat u eet, dan bent u met deze nieuwe krokante wafel met een heerlijk romige vulling heel goed uit. Ver- krijgbaar in de AH-winkels met een 3,4 of 5 op de deur. Wijn is pas zomerwijn wan neer deze aan een aantal eisen voldoet. Zomerwijn 'moet' wit zijn; een wijn die bij voorkeur koel wordt ge- dronken. Daarnaast wil men voor zomerwijn een niet te hoog alcoholgehalte en een aangenaam zuur- zoete smaak. Duitse witte wijn is zo'n ty- pische zomerwijn. Deze wijn smaakt heerlijk fris en is dus bij uitstek geschikt voor een zwoelezomer- avond. Voor zomerwijn is het nu de tijd. Een prettige bijkom- stigheid is, dat de meeste SSBSi. Duitse wijnen aanzienlijk goedkoper zijn geworden. Sommigen zelfs met meer dan een gulden per fles. Voorbeelden van momen- teel erg geschikte zomerwij- nen zijn: Liebfraumilch (J 3,33), Zeller Graftschaft J 3,95), Klusserather Sankt Michael (J 3,95), Sie- beldinger Koningsgarten (J 4,45). Zet de fles een half uur voor gebruik in de koelkast, dan is de wijn precies goed van temperatuur. bedoelt. AllerHande 37

Allerhande | 1987 | | pagina 37