ALLERLEI DE VERTROUWDE 25STUKS IN EEN NIEUW JASJE. Kip op de barbecue, hoe doe je dat? Nieuwe crackers zonder vet Zomerse salades met vis uit blik Water Cr; k filter 25 ujT~* 7iaifffs" De tijd is weer aangebroken om de barbecue aan te ste- ken en buiten te eten. Het vlees gaat op de barbecue en intussen maken we een frisse salade. Alleen nog even aankleden met stok- brood, kruidenboter en een glas wijn en het feest is compleet. Ook kip leent zich uitste- kend voor de barbecue. Met name de wat kleinere stukken, want deze hoeven niet zo lang op het vuur. Bij AH vindt u een uitgebreid assortiment: kippebouten, kipdrumsticks, kipfilet en kippelevertjes. Wanneer u voor kip kiest, moet u op een aantal din- gen letten. Allereerst is het aan te ra- den het barbecuerooster met aluminiumfolie te be- dekken. Het velletje van kip bevat namelijk veel vet, dat anders tijdens het rooste- ren in de kolen druipt. Hier- door ontstaan steekvlam- men die het vlees verbran- den. Zo wordt de buiten- kant te snel bruin en de binnenkant niet gaar. Ten tweede kunt u de kip voor het roosteren beter niet bestrooien met zout. Zout onttrekt vocht aan het vlees, waardoor het minder mals wordt. Onder de naam Sprddkex is sinds kort bij AH een nieuw soort crackers verkrijgbaar. Dit produkt wordt geheel ^*9°^ zonder toevoegirxj w zonder toevoeging van vet gebakken. Daarmee zijn deze lekker knapperige en smakelijke crackers erg ge- schikt voor mensen die wat extra aandacht aan de sa- menstelling van hun voe- ding besteden. De Sprodkex-crackers ko- men uit Zweden en zitten in een pak van 250 gram (25 stuks). De normale ver- koopprijs is 2,29. Vooral in de zomer moet vis heel vers worden gege- ten. Voor een spontaan zo- mers menu is dat niet altijd zo eenvoudig. Een goed ai- ternatief voor deze momen- ten vormen de visconser- ven. Dit produkt is niet aan bederf onderhevig, gemak- kelijk in voorraad te hou- den en vooral geschikt om te gebruiken als we snel iets op tafel willen hebben. Want zeker in de zomer is het animo om lang in de keuken te staan erg klein. Met visconserven maakt u bijvoorbeeld snelle zomerse salades. Denk maar eens aan de beroemde salade nigoise met ansjovis en to- nijn. Maar eigenlijk elke soort vis uit blik (zalm, ma- kreelfilet, sardines, haring- filet, garnalen of mosselen) past wel op zo'n frisse, aangemaakte salade van bijvoorbeeld sla, tomaat, komkommer en bleekselde- rij. Warm stokbrood erbij en uw zomerse snel-klaar maaltijd is gereed. FILTER J it S. I 2937 1 mwwflMftw 36 AllerHande CABALLERO

Allerhande | 1987 | | pagina 36