hi AH heeft alle pizza's van het huismerk onlangs uitgebreid getest. Honderden klanten spraken hun kritisch oordeel uit. Het resultaat: er zijn een paar heerlijke pizza's bijgekomen. En maakt u zich niet ongerust: aan de lekkerste pizza's is niets veranderd! De pizza is eigenlijk in Italie uit nood geboren, zoals zoveel ra- zend populaire gerechten. In barre tijden, als de middelen schaars zijn, komt het aan op fanta- sie en creativiteit om toch iets lek- kers klaar te toveren. Zo is de pizza ooit in het Zuiditaliaanse Napels be- dacht, een streek en een stad die nog steeds tot de armste van Italie behoren. Die pizza heeft wereldfaam ver- worven. Niet in de laatste plaats omdat veel Italianen in de loop der tijd hun land verlieten om elders een bestaan op te bouwen. En aan- gezien Italianen bij voorkeur Ita- liaans eten, ontstond er een 'keten' van restaurants in hun nieuwe va- derlanden. Die werden al snel ont- dekt door hun nieuwe, niet-Ita- liaanse landgenoten en het succes van vooral pizza's en pasta's stond als een huis. De Italianen zelf hebben ons dus in- gewijd in hun keuken, in Nederland. Onze moeders en grootmoeders kookten wel eens macaroni, simpel met ham, kaas en tomatenpuree, maar daar hield het wel mee op. Die macaroni was misschien wel Italiaanser dan de gerechten die we nu klaarmaken, want de Italiaan eet zijn pasta vaak puur, of hooguit met kaas of uitgebakken spekblok- jes. Broodschijf met basisbeleg Terug naar de pizza. Die bestaat al- tijd uit een dunne, ronde 'koek' van brooddeeg en een basisbeleg van tomatensaus, kaas en oregano. Ver- der varieert het beleg in Italie van streek tot streek. In principe kan bijna alles: vlees, vis, schaaldieren, kip, eieren, groenten en kruiden (het onmisbare oregano bijvoor- beeld). Wie een oven heeft, kan zelf een pizza maken. Maar als je het goed wilt doen, is dat nogal een tijdro- vend karwei. Alleen al omdat het deeg een uur moet rijzen. Het beleg is nooit een probleem, dat is leuk versierwerk, maar die bodem...! Doe-het-zelf-pizza Met de basispizza van AH zijn bo- demproblemen voorgoed opgelost. U vindt hem net als de andere huis- merkpizza's in de diepvries. Hij heet gewoon Pizza en kost j 1,89. AH heeft er al vast tomatensaus, veel kaas en oregano opgedaan. In die eenvoudige vorm vinden veel kinderen hun pizza trouwens het lekkerst! Op de verpakking staat een aantal tips voor verdere op- bouw van het beleg. Snel... De zeven andere pizza's van AH's huismerk-achttal zijn helemaal af. In twee opzichten. De kwaliteit is af (logisch, want het huismerk staat erop) en de pizza's zijn af. Ze kun- nen zo de oven in (wel even de folie verwijderen uiteraard), want het enige dat AH niet voor u kan doen is het afbakken van de pizza. De oven en niet de magnetron, want hiermee krijgt u geen knapperige bodem. Dat afbakken duurt een mi- nuut of twintig. En dan heeft u een y DE LEKKERSTE PIZZA'S ZIJN HETZELFDE GEBLEVEN Zo'n bijzondere pizza is een van de vele mogelijkheden die u heeft met de basispizza van AH. Deze is alleen voorzien van tomatensaus, kaas en oregano, zodat u hem geheel naar eigen smaak kunt vervolmaken. Wilt u het uzelf lekker makkelijk maken, dan kunt u kiezen uit zeven kant en klare pizza's en drie soorten pizzabroodjes. Kijk maar op de volgende bladzijde. AllerHande 31

Allerhande | 1987 | | pagina 31