ALLERLEI na[rena lekkerzoet zonder kalorieen. najpena maakt het zoete leven lichter. Nieuwe groentesaiade bevat minder calorieen Geen natte voeten voor de geranium Volop asperges uit Nederland en Spanje nalrena nalrena Onder het huismerk brengt AH sinds kort de nieuwe groentesaiade 'West Virgi nia' in eenbakjevan 250 gram. De salade bevat mats, tauge, doperwten, ananasblokjes, champig nons en paprika. De saus van deze salade met een vegetarisch karakter is op yoghurtbasis en bevat min der calorieen dan een saus op mayonaisebasis. Boven- dien zit erde helft minder zout in deze salade. Daar- door is deze heerlijke West Virginia salade ook erg ge- schikt voor mensen die wat extra aandacht aan hun ge- zondheid willen besteden. Door de introductie van deze nieuwe soort kunt u nu kiezen uit dertien sala- des van het AH-Huismerk. Geraniums zijn erg ge- schikt om uw balkon of tuin op te fleuren. Als u ze goed verzorgt, heeft u de hele zomer plezier van deze rijke bloeiers. U vindt ze momenteel in vele varietei- ten in de AH-winkels met een bloemen- en plantenaf- deling. Hoewel geraniums bepaald geen 'moeilijke' planten zijn, moet u een paarvuist- regels in acht nemen om er optimaal plezier van te heb- ben. Zo mogen de planten in een balkon- of terrasbak nooit met 'natte voeten' staan. De pot of bak moet dus makkelijk overtollig wa ter kwijt kunnen raken. Ze hebben een plaatsje in de zon nodig en verder goede potgrond en - tijdens de bloei - af en toe wat extra voeding. Het wegnemen van uitgebloeide bloemen bevordert daamaast een langdurige bloei. Asperges zullen nooit erg goedkoop zijn, maar op het ogenblik zijn ze bij AH een stuk voordeliger dan u ge- wend bent. Dat komt door de grote aanvoer, zowel uit Nederland als uit een nieuw gebied waar asper ges worden gekweekt de streek rand Sevilla in Zuid- Spanje. Dat asperges nooit een goedkope groente zullen worden, komt door de ma- nier van oogsten. Die is erg arbeidsintensiefDe asper- gekwekers moeten de as perges 'steken' - dat ge- beurt onder de grand met een mes voordat ze boven de grand uitkomen, want dan verkleuren de 'kopjes' (eerst rose, dan paars en vervolgens groen). Op de smaak heeft dat geen in- vloed, maar de meeste Ne- derlanders hebben nu een- maal een sterke voorkeur voor helemaal witte asper ges. Wie optimaal wil genieten van de heerlijke smaak van asperges, besteedt veel aandacht aan het schillen. Dat gaat het best met een dunschiller leg de asperge plat neer en schil van vlak onder kop naar beneden. Doe dat 'random' en snijd vervolgens het onderste, harde stuk af. Die harde stukken zijn overigens een prima basis voor een heer lijke aspergesoep! De asperges worden bij AH los verkocht in de zoge- naamde BUZ-opstelling (Bedien U Zelf). U kunt ze dus zelf in elke gewenste hoeveelheid uitzoeken. Ik hou gewoon van zoet. Maar niet van kalorieen. Dus gebruik ik nieuwe Natrena. Niet alleen in m'n koffie en thee. Maar net zo goed in m'n cakes, m'n des serts en andere dingen diezoet lekkerdersmaken. Want Natrena smaakt lekker en zoet. Zonder bijsmaak, zon- der kalorieen. Kortom, voor mij maakt Natre na het leven lekker lichter. AllerHande 39 ZOET ZONDrR KALOHIGEN 120 stuks nalpena

Allerhande | 1987 | | pagina 17