Het allerlekkerste toetje heet voortaan Een zachtfris zuive Zure room op een laagje fruit, van Mona. ontwikkelen. Enig vochtverlies is ook niet emstig. Neemt dit vochtverlies evenwel emstige vormen aan, dan kan de daarvoor in de plaats komende zuurstof de wijn wel bei'nvloeden (oxyda- tie). Een vuistregel is, dat bij een luchtvolume van meer dan 3 cm tus- sen de onderkant van de kurk en de opper- vlakte van de wijn in de fles, kwaliteitsver- lies kan optreden. De wijn moet dan zo spoe- dig mogelijk worden gedronken. Aanbiedingen vlees zijn niet landelijk Weliswaar zijn bijna alle aanbiedingen in het hele land tegelijk geldig, maar voor vlees geldt een andere regeling. De grote hoe- veelheid vlees die AH bij een landelijk gel- dende vleesaanbieding nodig heeft, zou name- lijk voor problemen kunnen zorgen. Daarom werd Neder- land in drieen gedeeld. Binnen die regio's is voor een roulatiesys- teem gezorgd, zodat na verloop van enige we- ken toch iedereen de- zelfde aanbieding heeft gehad. Wie op de grens woont van twee regio's, loopt dus de kans in een ad vertentie in een regio- naal dagblad een aan bieding van AH tegen te komen die op dat moment wel in de ene maar niet in de andere regio geldig is. In de desbetreffende adver- tenties wordt normali- I ter met een letter A, B of C aangegeven in welke regio de desbe treffende aanbieding van toepassing is. Wilt u zeker weten in welke regio uw AH-winkel valt, dan kunt u dit na- tuurlijk aan de be drijfsleider of bij de af- deling klantenservice in de winkel vragen. Hoe lang is een levensmiddelen- voorraad houdbaar? Geconserveerde pro dukten zijn in principe ongeveer 5 jaar houd baar. Dit geldt dus voor de blikken soep, augurken, worstjes en potjes rabarbermoes. De kwaliteit van de produkten en de smaak kan na zo'n lange tijd wel wat verminderd zijn. Als een blik bol staat, weet u dat de in- houd niet goed meer kan zijn. De verkleuring van de rabarbermoes komt door de inwerking van licht. Over de kwaliteit zegt het niets, die kan nog goed zijn. Als produkten korter dan 18 maanden houd baar zijn, moet een uiterste houdbaar- heidsdatum worden vermeld. Als u geen THT-datum (Tenmin- ste Houdbaar Tot) op het artikel ziet staan, kunt u er dus van uit- gaan dat het langer dan 18 maanden houd baar is. Bij produkten die lan ger dan 18 maanden houdbaar zijn, staat te- genwoordig het jaar aangegeven tot wan- neer die houdbaarheid wordt gegarandeerd. Dit geldt voor rijst, macaroni, pakjes soep en saus, mits deze pro dukten droog, koel en donker worden be- waard. Thee kunt u beter niet te lang bewaren, om dat de smaak na ver loop van tijd terug- loopt. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Als zeer trouwe klant zou ik graag een uitleg willen heb- ben over het volgende. Ik bezoek altijd een AH-winkel met het cijfer 4 op de deur. Nu wilde iko.a. rundertar- taar kopen, omdat dat vol- gens een krante-adverten- tie in de aanbieding was. Er was in de winkel echter al- leen rundertartaar te koop tegen de normale prijs. Na- vraag bij de bedrijfsleider leerde dat de aanbieding op dat moment alleen geldig was voor 'regio B' en niet voor 'regio A', waar deze winkel ondervalt. Ikvind dat onbegrijpelijk, want in de advertentie staat daar niets over en ik heb van deze regeling als 25 jaar trouwe klant ook nog nooit eerder gehoord. EMTEB. Ik heb ontdekt dat m'n le- vensmiddelenvoorraadje in- middels wel erg groot is ge- worden. Kunt u me zeggen hoe lang je blikken soep, groenten e.d. kunt bewaren? En pot- ten augurken, rabarber- moes, worstjes, pakjes soep, jus en sauzen? De ra- barbermoes is erg donker geworden. Is deze dan nog wel te eten? En hoe zit het met thee, rijst en macaro ni? MEVR. L.S. B.-V. TEH. AllerHande 55

Allerhande | 1987 | | pagina 55