Franse croissants ovenvers op tafel. 2.98 DANONE Graag vegetarisch assortiment uitbreiden De markt voor kant en klaar produkten is in Nederland voortdu- rend in ontwikkeling. Wij lopen daarbij iets achter bij andere lan- denr Het assortiment wordt echter steeds groter. Vegetarische produk ten treft u daar nu nog niet in aan, maar Al bert Heijn volgt de ont- wikkelingen op de voet. Als wij denken op dit gebied een voor een grote groep mensen in- teressant produkt in het assortiment op te kunnen nemen, zullen wij dit zeker niet nala- ten. Wij hopen dat wij u tot dat moment van dienst kunnen zijn met de ve getarische recepten, die regelmatig in Aller- Hande worden gepubli- ceerd. Die zijn welis- waar niet kant en klaar, maar dikwijls wel eenvoudig te berei- den. In dit verband willen we u ook wijzen op het boekje 'Eten zonder vlees, kan dat?' van het Voorlichtingsbu- reau voor de Voeding. Er staan voortreffe- lijke recepten in. Deze brochure is te bestel- len door overmaking van fl,50 plus f 1,75 portokosten op giro- nummer 4323700 van het Voorlichtingsbu- reau voor de Voeding te Den Haag, onder vermelding van 'Eten zonder vlees, kan dat?'. Poedersuiker niet te dicht onder de grill! In AllerHande 27 stond op pagina 21 een re- cept van Appelcake met amandelen. Het recept geeft aan dat de cake tenslotte gedu- rende enkele minuten vlak onder de grill moet worden gezet om de amandelen te laten kleuren en de poeder suiker te laten carame- liseren. Inmiddels is het ver- moeden gerezen dat onder bepaalde om- standigheden en bij te hoge verhitting de poe dersuiker kan ontbran- den. Om elk risico te ver- mijden adviseren wij u dan ook dringend tus- sen het verwarmings- element van de grill en de bovenkant van de cake een ruimte van tenminste 15 centime ter vrij te laten. Dit geldt voor alle elektri- sche grills. Bij een grill met gasverwarming is het aan te bevelen een afstand van tenminste 20 cm in acht te ne men. Bovendien hoeft de cake niet langer dan 1 a 2 minuten onder de grill om het gewenste resultaat te bereiken. Het is dus verstandig dat u er even bij blijft. Tenslotte: gebruikbe- slist niet meer dan de aangegeven hoeveel- heid van 2 eetlepels (een eetlepel 15 ml) poedersuiker. Hoe komt wijn op dronk? Een kurk is per defini te poreus. Dit is nood- zakelijk, omdat bij de ontwikkeling van wijn zuurstof nodig is! Wijn in een volkomen lucht- dicht afgesloten fles kan zich niet verder Blikje open, croissant- deeg oprollen, even in de oven en mm! Zes knapperig verse Franse croissants op tafel! Kant en klaar van Danone. Blik a 6 stuks, 230 gram ^25 Misschien kijk ik, ook al ben ik een trouwe klant, met de neus en hebt u wel degelijk in een van de schappen vegetarische kant-en-klaar maaltijden. Kunt u mij vertellen of dit inderdaad zo is? Ik heb niet altijd zin in het zelf klaar maken van de maaltijd; soms dient het gemak de mens. mevr.es. ter. AHA! REDACTIE ALLERHANDE Omdat ik de ervaring heb dat u klachten serieus neemt, leg ik graag het vol- gende aan u voor. Het gaat om flessen wijn (12 stuks) van het jaar 1982, waarvan men mij verzekerde dat de wijn plus minus in 1988 op dronk zou zijn. Ik heb nu een ties opengemaakt en trot tot mijn schrik een kletsnatte kurk aan en druppels vocht onder de capsule. Een tweede fles gat hetzelfde verschijnsel. Overigens waren geur en smaak verder goed. Ik vraag mij echter af of ik deze wijn nog wel langer kan bewaren, of dat ik hem nu haastig moet opdrin- ken? Ook bij wijn uit 1982 van een ander chateau trof ik onlangs een natte kurk aan. Daarom denk ik aan verkeerde lagering, maar mijn kelder is uitstekend en de rekken ook. Graag uw advies! MEVR. I.E C.-V. TEO. 54 AllerHande

Allerhande | 1987 | | pagina 54