De mode voert ons dit jaar naar afgelegen stre- ken en vervlogen tijden. Al koopt u gewoon een rok of een blouse, daarachter schuilt een we- reld aan inspira- tiebronnen: de romantiek van het platteland of de wervelende stoffen en kleu- ren uit Mexico. Bij deze nieuwe voorjaarsmode hoort bijpassen- de make-up. Cover Girl, het huismerk van AH, voorziet daarin. Drie belangrijke belijningen bepa- len in 1987 het mo- debeeld. Het zijn drie zeer uiteenlopende stij- len; een voordeel, om- dat niemand er dan hetzelfde uit hoeft te zien zoals vaak het ge- val is als een belang rijke trend grote mode wordt. Nu kiest elke vrouw haar favoriete stijl en 'n daarbij pas- sende make-up. Chic effect in aardetinten Een vleugje chic uit de jaren vijftig, gecombi- neerd met de geheim- zirmige romantiek die is overgebleven na de film Out of Africa, be- paalt het eerste thema. Dat betekent: chique pakken, scherp gesne- den in de taille en schouderlijn, veelal ka- toen, canvas of linnen. De rokken zijn strak en kort, de kleuren khaki, naturel of don- kere poedertinten. On- danks de safari- invloe- den als epauletten en zakken met een flap is dit beeld toch zeer vrouwelijk en elegant. Het gaat erom dat de vrouwelijke rondingen mooi geproportioneerd zijn, dat de kleding prima zit en de hele verschijning goed ver- zorgd is. In de serie Ki limanjaro van Cover Girl is de make-up te vinden die perfect aan- sluit bij dit beeld zoals het oogschaduw-trio Khakis bijvoorbeeld. Drie kleurtjes bij el- kaar: aardebruin, blad- groen en diep zon-door- stoofd geel. Er past een lichtbruinige blus her bijGold Dawn, en een licht-perzikkleu- rige lipstick en nagel- lak: Peach Nectar. Deze make-up wordt, bij deze modestijl, spaarzaam en smaak- vol gebruikt. Het moet er vooral verzorgd uit- zien. Romantisch in pastel Zo komen we als van- zelf bij het tweede thema dat dit voorjaar veel te zien zal zijn. Dat van de romantiek van het voorbije plat teland. Dat is een heel lief thema. Wijde ka- toenen rokken, korte jasjes erop, platte schoenen, wild los haar (liefst bekroond met een strooien hoedje) of losse krullenkapsels. Natuurlijk hoeft nie mand er letterlijk zo uit te zien - het is maar een aangevertje. Wei zal veel mode van dit beeld zijn afgeleid en in de details zal het te herkennen zijn. Rok ken met ongelijke laagjes bij voorbeeld, kanten 'brassieres' on- der een spijkerjackje, petticoats, oudeman- nenlaarsjes. De kleur wit speelt een grote rol, naast zwart, mari- neblauw en pastel. Ge- streepte stoffen, voor bijvoorbeeld overhem- den, zijn belangrijk, maar ook komen er weer heerlijk ouder- wetse bloemendessins, zoals met theerozen, terug in beeld. Natuurlijk is ook de make-up hierbij zacht en lief. Het doosje 'Chalks' van Cover Girl bevat precies de goede kleurtjes oogschaduw: babyblauw, zacht creme en zacht perzik. Als blusher kan even- eens de lichtbruinige Gold Dawn gebruikt worden, voor nagels en lippen het pastelge- kleurde Peach Nectar. Kleurrijjke folklore uit Mexico En dan barst, als derde thema, het kleurrijke, levendige Mexico bo- ven ons hoofd los. Het ritme van de Zuid- Amerikaanse muziek klinkt door in de kleu ren van deze nieuwe mode: roestbruin, ker- riegeel, oker, aarde- rood. Cowboys en stiere- vechters wisselen el- kaar af op het toneel, gemengd met tango- danseressen. Zo ont- staat er een mode met wijde rokken, een inge- snoerde taille met cor- setten en leren riemen, grote laarzen en kleine lijfjes, diepe decolle- te's en vrouwelijke heupen. De make-up hierbij mag wat zwaarder en vooral kleurrijker zijn. De ogen zwart omrand, de lippen vol aangezet met bijvoorbeeld Se cret Sunset: een gou- den gloed. Het oog- schaduwdoosje hierbij heet 'Powders': roze, citrusgroen en zee- blauw bij elkaar. Dat combineert heel bij- zonder. De blusher van Cover Girl hierbij kan Fire Glow zijn: een ko- pertint. Zo wordt het hele gezicht warm, kleurrijk en gloedvol, en dat hoort uiteraard bij Mexicaanse sferen. NIEUWE MAKE-UP SLUIT AAN OP GEVARIEERD MODEBEELD AllerHande 53

Allerhande | 1987 | | pagina 53