beker, gevuld met een papieren servet, dat mooi over de randen heen steekt. Leg om de beker een bedje van tuinkers en stop in de beker het versierde ei. Op de tuinkers legt u vervolgens wat room- boterkrullen. Sfeermakers door het hele huis Gewone bloempotten van aardewerk kunnen heel goed dienen als basisversiering. U zet hiervoor de potten (groot en klein door el- kaar heen) in groepjes bij elkaar. Plekken die hiervoor in aanmer- king komen zijn bij- voorbeeld: het tafeltje in de hal, de schoor- steenmantel, de eetta- fel, de salontafel, de vensterbanken. Om elke pot strikt u een geel lint. Sommige pot- ten vult u voor de helft met zand en steekt daarin gele kaarsen (zet ze niet te dicht bij elkaar, anders smelten ze). Andere potten kunt u vullen met stro, waarop chocolade- eitjes in die vrolijk glinsterende verpak- kingen worden gelegd. U kunt de potten ook vullen met tuinkers of slaapkamergeluk; deze plantjes zet u tus- Gastvrij kopje thee of koffie 's Middags bij de thee of's morgens bij de koffie kunt u als extra iedereen zijn eigen schaaltje chocolade- eitjes geven. Steek tus- sen de eitjes een opge- rold velletje papier, bijeengebonden met een strikje, waarop iets persoonlijks staat geschreven. Dit soort kleine attenties maken het leven aangenaam. Als er uitgebreid koffie of thee gedronken gaat worden, bijvoorbeeld met bezoek, staat het zeer gastvrij als u de koffie, thee, kopjes, suiker e.d. bij elkaar op een dienblad klaar- zet, bijvoorbeeld op de grote tafel. In het midden van de tafel zet u een groot Paasboom met wachters Nog een leuke paas- versiering is de volgen- de: zet in een vaas een flinke tak krul-wilg en versier deze met kleine gele strikjes. Daaromheen zet u als 'wachters' veel de- zelfde paashazen. Hoe meer, hoe grootser het effect. En het is leuk om de groep tijdens de Paasdagen te zien slin- ken. Paastekeningen van de kinderen De kinderen vinden het vast een leuk idee om de week voor Pasen echte paastekeningen te maken. Die hangt u groepsgewijs door het hele huis. Bij de AH- winkels met een 4 of 5 op de deur vindt u de benodigde schetsblok- ken en kleurpotloden. paasboeket (in aan- merking komen hier voor: narcissen, hya- cinten, tulpen en mi mosa). En daamaast een grote schaal of een groepje kleinere scha- len of een taartplateau. Deze onderdelen vult u dan met allerhande chocolade eitjes, paas hazen, gedecoreerde eieren enzovoort. Leg op de tafel tussen de schalen en het servies door wat ranken klim- op. Vul de overgeble- ven ruimte op tafel aan met schalen waarin drijfkaarsjes - bijv. theelichtjes van het AH-huismerk - flonkeren. Voor elk kind bindt u een punt- zak eitjes aan een lint. Vergeet de strik niet. Deze zakjes hangt u aan linten aan de deur waardoor ze binnenko- men. Meer welkom zullen ze zich zelden gevoeld hebben! sen de kaarsen en de eieren in. AllerHande 37

Allerhande | 1987 | | pagina 37