K Kleurige accenten en kleine attenties maken van Pasen een feest met een heel eigen sfeer. Daaraan kunnen sommige artikelen van AH een dankbare bijdrage leveren. Albert Heijn heeft dit jaar een uitgebreid paasassortiment, varierena van een paasservies met tafelkleed en servetten - alles voor eenmalig gebruik - tot leuke paashaasjes en gedecoreerde eieren. Tafel dekken als g sfeervolle start De avond voor Pasen kunt u gebruiken voor het dekken van de ta fel, zodat u de vol- gende ochtend alleen nog maar thee hoeft te zetten en eventueel brood te snijden. Wat ook nogal in de smaak valt bij kinde- ren, is het zelf dekken van een vrolijke paas- tafel. Hiertoe ontruimt u de avond van tevoren al de tafel. Bovenop de lege tafel zet u een grote boodschappen- mand of -doos, die u vult met stro, het ser- vies voor eenmalig ge bruik, de bekertjes, het tafelkleed en de ser vetten. Versier de mand of doos als een cadeau met een grote strik. De kinderen kun nen dan verder de tafel dekken, terwijl u in de keuken de overige voorbereidingen treft. Zulke paaseieren kan iedereen maken Niet iedereen is even handig met eierverf en penseel. Daarom ge- V- ven we hier enkele suggesties voor gede coreerde eieren, die iedereen kan maken. Gemarmerde eieren: breng een basislaag speciale eierverf op. Als deze droog is, neemt u een lichtere tint verf in dezelfde kleur of een contraste- rende. Doop een klein katoenen lapje, dat niet rafelt, in de verf. Hiermee dept u het reeds gekleurde hard- gekookte ei. Zo krijgt u een marmer-effect, dat vooral mooi is als u de kleuren goed op elkaar afstemt (bijvoorbeeld van roze naar blauw naar paars, of van geel naar blauw naar groen. Paasmannetjes: teken met (gifvrije) viltstift een gezichtje op het ei. Tussen het ei en de eierdop stopt u een klein papieren taart- randje bij wijze van kraag. Bovenop het (hardgekookte) ei prikt u een papieren sorbetparapluutje dat dienst doet als hoed. U kunt het taartrandje ook vervangen door een strik van lint om de eierdop. In plaats van het parapluutje kunt u ook een taart- kaarsje op een -prik- kertje in het ei steken; zo heeft iedereen zijn eigen lichtje bij het ontbijt. Leeseieren: alle 'aan- zitters' aan het ontbijt schrijven een ge- dichtje, spreuk of mopje op een ei. Voor het ontbijt moet ieder een de eigen tekst voorlezen. Pas daama mag het ei worden op- gegeten. Een krans met paasmandjes Kransen van stro - misschien hebt u er nog wel een liggen van de kerst - kunnen heel goed als basis dienen voor een originele de- coratie van de paasta- fel. Hang een krans zo boven de tafel, dat u er nog net onderdoor kunt kijken. Hang hem op aan linten en wikkel er nog linten omheen met grote strikken, waar- van u de uiteinden naar beneden laat han- gen. Hang er voor elk gezinslid een paas- mandje aan (mandje met kip en vier eieren plus een verrassings- ei). Dat mag iedereen dan na de maaltijd per- soonlijk afknippen. U kunt ook meerdere kransen naast elkaar op tafel leggen als feestelijk middelpunt. Zet in het midden van elke krans een diep bord of een ondiep schaaltje dat u vult met tuinkers. Hierop legt u de al dan niet be- schilderde eieren. Als extra versiering kunt u tussen de eieren sate- prikkers steken, waar aan de uiteinden strikjes zijn gemaakt, of een papieren of cho- colade paaseitje is ge- stoken. Een ei waar je 'u' tegen zegt Ieder krijgt zijn eigen versiering. Geef per persoon een papieren bordje, waarop in het midden de bijpassende DEPAASTAFEL OP ZH PAAS8EST 36 AllerHande

Allerhande | 1987 | | pagina 36