ALLERLE Wit dacht u van een paas- diner met kipfilet? Nu ook zelfbediening van onverpakte grutterswaren Spaanse zomerkoninkjes Nu zes smaken AH-Brokjes voor de kat pr Geen gek idee. Want met die mooie, magere kipfilet van ons, kunt u werkelijk alle kanten op. Kipfilet met ananas en pruimen, gevulde paprika met kipfilet, kipfilet met champignons en uitjes, kipsalade van kipfilet... zo'n simpel stukje kipfilet opent de weg naar eindeloos veel lekkers. Verandering van spijs doet eten. Dat vinden veel men- sen en daarom willen ze ook graag hun kat regelma- tig iets anders voorzetten. Daarom zijn er nu blikken met AH-brokjes in zes ver- schillende smaken. AH-brokjes met vlees en kip, met sardines en met rundvlees waren al eerder verkrijgbaar. Nieuw zijn de brokjes met vlees en hart, met kip en tonijn en met wild en vlees. De normale prijs voor een blikje van 400 gram is J 1,19. AH-brokjes bieden een compleet voer voor de kat. Behalve vlees en granen bevat dit produkt ook mine- ralen en vitaminen in de voor een kat juiste hoeveel- heden. Zuid-Spanje. Direct na de pluk worden deze aardbeien voor AH verpakt en in koelwagens naar Nederland vervoerd. Zo staan ze binnen twee dagen vers voor u klaar in de winkel. De aardbeien zijn verpakt in doosjes van 250 gram. al kent van de groenteafde- ling. Het afwegen en beprij- zen werkt in dit geval ook hetzelfde. Alleen het 'uit- zoeken' werkt anders: met een grote 'soeplepeP schept u zelf de gewenste hoeveelheid van elk pro dukt in een plastic zakje, voordat u het afweegt. Om- dat voor de meeste soorten drop en snoep een een- heidsprijs geldt, kunt u daarmee naar hartelust combineren. Het aantal verschillende produkten varieert van 42 tot 68, afhankelijk van de ruimte in de winkel. Bij AH wordt op het ogenblik beke- ken of een soortgelijk BUZ- systeem ook in minder grote winkels kan worden ingevoerd. In een kleine honderd Al bert Heijn winkels kunt u zich sinds een half jaar ook zelf bedienen op het gebied van diverse onverpakte kruidenierswaren, snoep en sommige soorten dieren- voeding. In het algemeen zijn dit de wat grotere win kels. Dit BUZ-systeem (Bedien U Zelf) lijkt veel op het sys- teem dat u kent van groente en fruit. In dit ge val staat in de winkel een aantal tonnen met 'losse', onverpakte waren. Deze zijn verdeeld in drie groe- pen: kruidenierswaren (zo- als macaroni, rijst, bonen en nu met Pasen bijvoor- beeld ook paaseitjes), snoep (waaronder diverse soorten drop) en afgeschei- den van de rest de groep dierenvoeding(b\\v. droge brokjes voor hond of kat en konijnevoer). Bij de uitstalling vindt u een weegschaal, zoals u die Onder de Spaanse zon ge- Ze komen uit Huelva, een groeide aardbeien zijn nu streek die grenst aan het bij AH volop verkrijgbaar. beroemde Sherry-gebied in hufemok AllerHande 13

Allerhande | 1987 | | pagina 13