HOE WORDT IN NEDERLAND SCHOONGEM AAKT AH STEMT ASSORTIMENT AF OP ONDERZOEK Door het regelmatig houden van onderzoek komt Albert Heijn heel wat te weten. Niet alleen hoe er in Nederland wordt schoon- gemaakt, maar ook met welke reinigingsmiddelen. Tevens worden er dan heel wat praktische tips genoteerd. AllerHande geeft u er graag een aantal van door. Tegenwoordig wordt het werk van de huisvrouw/- man serieus bekeken. Het wordt zelfs als een echtberoep erkend. Een beroep waarvoor weliswaar geen oplei- ding bestaat, maar waarvoor vele eigen- schappen en talenten zijn vereist. Je moet kunnen organiseren, kinderen opvoeden, be- wust boodschappen doen, creatief zijn in koken, efficient kunnen schoonmaken en ook nog een flexibel en so- ciaal mens zijn. Een duizendpoot dus, die de boel thuis op een soe- pele manier draaiende houdt. Binnen dit uitgebreide takenpakket vormt schoonmaken mis- schien wel de minst leuke klus, die boven- dien veel tijd vraagt. Des te belangrijker om dit zo efficient moge- lijk te doen. Albert Heijn helpt daarbij. Onderzoek naar het schoonmaakkarwei Albert Heijn verricht regelmatig onderzoek onder huisvrouwen. De bedoeling hiervan is om het assortment in de winkel zo up-to-date mogelijk te houden en eventuele, door de con- sument gewenste pro- duktverbeteringen op te merken en aan te brengen. Onlangs is onder 750 Nederlandse huisvrou wen zo'n onderzoek ge- houden naar de activi- teiten op het gebied van schoonmaken. Uit dit onderzoek kwam naar voren op welke manier huisvrouwen schoonmaken en welke middelen daarbij in de meeste gevallen wor den gebruikt. De resultaten leest u in het schema elders op deze bladzijde. Compleet assortiment van eigen merk Met behulp van deze informatie is AH in staat een schoonmaak- assortiment aan te bie- den dat is afgestemd op de wensen van de modeme huisvrouw/- man. Met Albi, het eigen huismerk, biedt Albert Heijn u een vol- ledig assortiment reini gingsmiddelen. Voor de afwas is er Al- bi-super. U heeft hier maar een klein beetje van nodig om een hele afwas mee door te ko- men. De allesreinigers zijn Albi-groen (zonder am monia), Albi-wit (met ammonia) en Albi vloeibare zeep. Ook een schuurmiddel is er van Albi. Voor de reiniging van het toilet: Albi-dik- bleek en Albi bleek- middel. Maar er is ook een speciale Albi-toi- letreiniger. Voor extra grondige reiniging is er Albi-am- monia. En om het ge- heel compleet te ma- ken is er ook nog Albi- schoonmaakazijn voor het oplossen van kalk- afzettingen in de bad- kamer of op de wasta- fel. Natuurlijk ontbreken in het schoonmaakas- sortiment van AH geen hulpmiddelen als dwei- len, vaatdoeken, werk- doeken, schuurspon- zen, borstels en een spons en zeem. Zelfs een bezem vindt u in het schap. Zo bent u extra snel klaar. Huisvrouwen informeren huisvrouwen Tijdens het genoemde onderzoek bleek dat veel huisvrouwen ook zo hun eigen oplossin- gen hadden voor zeer lastige schoon- maakklussen. Vaak niet direct voor de hand liggend, maar wel tips waar veel schoonmaakervaring aan ten grondslag ligt. A1 deze praktische tips werden genoteerd. Een aantal hiervan wil Al bert Heijn u niet ont- houden: Geurvreter in de koelkast Wanneer een sterk rui- kend gerecht onafge- dekt in de koelkast heeft gestaan, kan dit een nare geur achter- laten. Dat geurtje raakt u snel weer kwijt als u een kopje soda in de koelkast zet. Schoonmaken van gas- branders en pannen- roosters Pannenroosters en gasbranders worden gemakkelijk schoon, wanneer u ze eerst even in een sopje van vloeibare zeep en soda laat voorweken, terwijl u ondertussen het for- nuis afneemt. Schone raamventilator Een vuile raamventila tor veegt u snel schoon met verdunde ammo nia of spiritus. (Ver- geet niet de stekker uit het stopcontact te ha- len.) Wattenstokje voor kleine kiertjes Kleine hoekjes en kiertjes, zoals die van een telefoontoestel, kunt u met alleen een vaatdoek niet goed schoonmaken. Met een wattenstokje gedoopt in een zeepsopje kunt u er wel bij. Anti-condensspiegel De spiegel in de badka- mer zal niet meer zo snel beslaan als u hem af en toe afneemt met een anti-condensdoek of dun inwrijft met vloeibare zeep. Schimmelende voegen Schimmelende onge- kleurde voegen tussen tegelwanden worden snel weer stralend wit als u deze met behulp van een plantenspuit besproeit met een op- lossing van bleekwater en warm water. Plastic douchegordijn zonder kreukels Een plastic douchegor dijn wordt weer stra lend schoon als u het samen met een paar badhanddoeken in de wasmachine wast. Dan naspoelen met water en azijn en wijduit in de zon ophangen om te drogen. Zo trekken ook de laatste kreukels weg. Wasverzachter voor la- mellen Als u de lamellen van de zonwering na het schoonmaken afneemt met water en wasver zachter (verh: 2 a 3 dopjes op 1 emmer wa ter) trekken ze niet zo snel stof aan. Gordijnen in de mist Velours overgordijnen frissen geweldig op als u ze een dagje in de mist hangt. Ook nare rooklucht bent u dan kwijt. Tapijt in de sneeuw Leg uw vuile tapijt of kleed een dag omge- keerd in een dikke sneeuwlaag. Het vuil trekt dan in de sneeuw en het kleed is weer opgefrist. Terras bra id bleok mid. lei DE MEEST GEBRUIKTE REINIGINGSMIDDELEN VOOR DE MEEST VOORKOMENDE SCHOONMAAKKLUSJES Meest gebruikt reinigingsmiddel Tegelvloeren Aanrecht Gootsteen Gladde tegelwanden Wastafels WC-pot buitenkant WC-pot binnenkant Spiegels Ramen Deuren Trappehuis, balkon.galerij Afwasmiddel Allesreiniger Vloeibare zeep schuurmiddel Spiritus Bleekmiddel AllerHande 45

Allerhande | 1987 | | pagina 45