ALLERLEI Kotexprodukten: elke keer uw vertrouwen waard! Snelle gebakjes met wafels Textiel verven met Eswacolor Super Rundvlees stoven inde snelkookpan Sinds kort heeft Albert Heijn wafels in het assorti- ment onder de merknaam Hable. U kunt kiezen uit knapperige wafels en ho- rentjes. U hoeft ze alleen nogmaartevullen met kant-en-klaar ijs en in een mum van tijd kunt u trakte- ren op een ijskoude verras- sing. Deze wafels bieden echter nog een paar verrassende mogelijkheden. Wanneer u ze vult met slagroom en al- lerlei verse vruchten heeft u heel snel een heerlijk fris gebakje op tafel staan. Een ander idee is om ze te vullen met een creme, ge- maakt van 1 pakje boter, 150 gram suikeren 1 pakje instant puddingpoeder. Hiervoor in een kom de bo ter met de suiker in ca. 5 minuten romig kloppen en vermengen met het pakje instant puddingpoeder. De keus van het puddingpoe der bepaalt dan de smaak van de creme. Zowel wafels (12 stuks) als horentjes (10 stuks) kosten f 1,99. Vooral in de winter doen stoofvlees en hachee het goed op tafel. En rundvlees stoven is eigenlijk heel ge- makkelijk: 500 gram rund vlees inwrijven met zout en in 100 gram boter laten dichtschroeien. Na het aan- braden een half laurierblad, enkele kruidnagels, 1 eetle- pel azijn en wat lauw water toevoegen en hierin het vlees in ca. 2 a 3 uur met de deksel op de pan zachtjes laten gaarstoven. Deze lange stooftijd is eigenlijk het enige nadeel van rundvlees. Een snel kookpan biedt daarbij uit- komst. Aan het vlees moet u dan nog ca. lVfe dl water toevoegen en dan de pan onder druk brengen. De stooftijd is dan ongeveer 1/5 van de nonmale tijd. In 20 tot 45 minuten zijn de runderlapjes dan heerlijk mals gestoofd. Bij Albert Heijn kunt u kie zen uit de onderstaande soorten (stoof)rundvlees. Bij AH is sinds kort onder de naam Eswacolor Super een nieuwe, kwalitatief hoogstaande textielverf ver- krijgbaar. De verf zit ver- pakt in handige, eenvoudig te openen zakjes en is heel makkelijk te gebruiken in de wasmachine. De meeste soorten textiel zijn ermee te behandelen: alle vezels die bestaan uit cellulose (zoals katoen, linnen, halflinnen en viscose) en bovendien alle mengsels met syntheti- sche vezels als het synthe- tische aandeel niet meer dan 50% bedraagt. Doordat de synthetische vezels de verf niet 'opnemen', wordt bij zulke mengsels de kleur iets lichter. Deze nieuwe textielverf is verkrijgbaar in een groot aantal kleuren die stuk voor stuk was- en lichtecht zijn. Daardoor is het een uitkomst als u de oorspron- kelijke kleur van lakens, handdoeken of T-shirts wilt ophalen of wanneer u uw kleding in een moderne, eigentijdse kleur wilt over- verven. Een zakje Eswacolor Super kost f 4,45. Vlees Stooftijd Stooftijd normaal snelkookpan* Magere runderlappen ca. 3 uur ca.45min. Riblappen ca. 2'/4&3uur ca.40min. Sucadelappen ca.2%S3 uur ca.40min. Doorregen runderlappen ca. 3 uur ca.45min. Hacheevlees ca. l'/rS2uur ca.20min. De kooktijden van de snelkookpan zijn gebaseerd op 500 gram vlees. AllerHande 43

Allerhande | 1987 | | pagina 43