Kool-gehaktrolletjes met tijm en yoghurtsaus aghettirand TONIJNRAGOUT MET MAJORAAN IN SPAGHETTIRAND Voorbereiden: In een pan de spa ghetti in ca. 10 minuten gaar koken volgens gebruiksaanwijzing. In ver- giet laten uitlekken. Ringvorm (in- houd ca. 1 liter) invetten met 1 eet lepel olijfolie en bestrooien met pa neermeei. Paprika's wassen en schoonmaken. In kleine stukjes snijden. In kom eieren loskloppen. Toevoegen: Parmezaanse kaas, melk, zout en peper. Erdoor klop- pen. Spaghetti en paprika erdoor scheppen. Overdoen in ringvorm. Met aluminiumfolie afdekken. Bereiden: Oven voorverwarmen op 200°C of gasstand 4. In midden van de oven spaghettirand in ca. 30 mi nuten gaar laten worden. Intussen ui pellen en snipperen. In braadpan rest van olie verhitten. Ui ca. 3 mi nuten zachtjes bakken. Toevoegen: tonijn, tomatenpuree, slagroom, majoraan, zout en peper. Ca. 10 mi nuten op laag vuur zachtjes stoven, af en toe roeren. Spaghettirand uit oven nemen en aluminiumfolie ver- wijderen. Ca. 3 minuten laten rus- ten. Met mes voorzichtig zijkanten van vorm losmaken. Platte schaal Goede combinaties van kruiden en specerijen verhogen smaak en geur van een gerecht. Maar de specifieke smaak van een enkel kruid mag ook best eens de boventoon voeren. Daarom zes hoofd- gerechten voor alledag waarin enkele van de bekendste gedroogde kruiden en specerijen smaakbepalend zijn. T.t 300 g spaghetti, 2 eetlepels olijfolie, 2 eetlepels paneermeei, 1 kleine rode paprika, 1 kleine groene paprika, 3 eieren, 1 zakje Parmezaanse kaas, 3 eetlepels melk, zout, peper, 1 ui, 2 blikjes tonijn in water (nettogewicht 200 g), 1 blikje tomatenpuree (nettogewicht 70 g), liter slagroom, 1 eetlepel majoraan, toefjes peterselie "T. S IS AllerHande 35

Allerhande | 1987 | | pagina 35