HOUDTMEUBELS MAKKELIIK MOOI. PELI MEUBELCREME Wilt u al heel vroeg in het jaar een tuin vol bloemen? Of wilt u eerder dan uw buren spinazie 'van de koude grond' eten? Dan heeft AH een uitstekende op- lossing voor u: de zaai tunnel. Handig verpakt en voor slechts f 12,50 vindt u nu in de AH-winkels met een bloemenafdeling de zogenaamde zaai tunnel, die u in een handomdraai in de tuin plaatst. Deze zaaitun nel wordt gevormd uit 4 geplastificeerde ijze- ren bogen, twee maal een stuk geperforeerd blank folie, zestien klemmetjes om de fo lie aan de bogen vast te maken en twee ijze- ren krammen om de uiteinden van de folie in de grond te bevesti- gen. Tevens een nylon lijn die als nok van de tunnel fungeert. Beschermd tuinoppervlak De totale lengte van de tunnel is 3 meter bij een breedte van 80 cm. Daarmee beschikt u over een beschermd stuk tuinoppervlak waarvan u de vochtig- heidsgraad, onafhanke- lijk van het weer, zelf kunt regelen. Dat biedt u de mogelijkheid uw zomerbloemen en vroege groenten, die u anders pas in april-mei kunt zaaien, reeds in maart aan de bodem toe te vertrouwea Dit betekent een heel vroege start van de zo- mer, want nu geniet u een maand eerder dan u gewend bent van al die vrolijke bloeiers zo- als Ageratum, afrika- nen, leeuwebekjes, Lo belia's, Petunia's en nog vele andere. Ook van bijvoorbeeld spinazie, stam- en sperziebonen kan eer der geoogst worden, als ze onder de tunnel gezaaid zijn. Beide soorten zijn overigens - net als tuinbonen - bij AH nu verkrijgbaar in een extra voordelige 100 grams verpakking (J 2,50). De zaaitunnel kan gewoon verhuizen Wordt het gewas te hoog en laat het weer het toe dat de tunnel verwijderd wordt, dan kan hij over een ander gewas geplaatst wor den of op een nog open stuk grond, waar u dan weer opnieuw kunt zaaien. Vanzelfsprekend kunt u ook binnenshuis ge- kweekte zaailingen in deze tunnel verspenen en laten afharden. Zaaien kunt u het beste doen in een mengsel van potgrond, turf- molm en scherp zand. Veel profijt op plaatsen met weinig zon Veel profijt van de zaaitunnel heeft u als die een plaats krijgt waar weinig of nauwe- lijks zon komt. Daar kunnen in de herfst co- niferen in worden ge- stekt en ook halfhees- ters als lavendel, tijm, zonneroosjes en derge- lijke, en vorstgevoelige planten kunnen er in overwinteren. Wan- neer de tunnel geen dienst hoeft te doen kan hij opgeborgen worden tot een volgend seizoen, praktisch zon- der dat hij ruimte in- neemt. De zaaitunnel is drie meter lang en tachtig breed. Door de compacte vorm en de eenvoudi nier van opzetten, kan bij odh in een stadstdifltje diensten bewijzen. AllerHande 31

Allerhande | 1987 | | pagina 31