ALLERLEI De nieuwe Maaltijdsauzen van Unox... Nieuw: Boerenland- melk met meer smaak Kalkoen: nu ook als snelklaar vlees Voordelig afwassen in de machine Met de nieuwe maaltijdsauzen van Unox maakt u in een mum van tijd een heerlijke maaltijd. U kunt kiezen uit zeven sauzen, vol groenten, vol smaak, waaraan u naareigen inzicht vlees kunttoevoegen. Sinds kort heeft AH het melkassortiment uitgebreid met een nieuw produkt Boerenlandmelk. Boerenlandmelk is een ge- pasteuriseerde, niet afge- roomde voile melk. Doordat deze melk het volledige na- tuurlijke vetgehalte bevat, is zij romiger en voller van smaak. Het grate verschil met ge- wone melk zit in het niet af- romen. Niet aframen houdt in dat deze melk niet wordt gehomogeniseerd, zoals bij alle andere melksoorten wel gebeurt. Hierdoor heeft deze melk niet alleen een hoger, maar bovendien een schommelend natuurlijk vetgehalte dat kan varieren tussen 3,9% en 4,5% vet (gejvone voile melk heeft een vetgehalte van 3,5% vet). De schommeling in het vetgehalte wordt ver- oorzaakt doordat koeien 's zomers melk geven met een vetgehalte van mini- maal 3,9% en's winters van maximaal 4,5%. De Boerenlandmelk van het AH-huismerk is te koop in literpakken voor de prijs van f 1,39. kruide stukken kalkoen met een botje. Zeer ge- schikt als lunchhapje of bij de warme maaltijd. Kalkoen-goulashvlees Hon- gaars gekruide blokjes kal- koenvlees. In een wip heeft u hiermee een smakelijke goulash op tafel staan. Kalkoenbraadstuk Een gra ter stukmager kalkoen- vlees met bot, dat in onge- veer een uur gaar is. Erg lekker bij een winterse schotel. Kalkoen-soeppakket Mais kalkoendijvlees met bot (300g)aangevuld metca. 50 gram gesneden soep- groente. Het nieuwe alter- Kalkoen wordt vaak direct geassocieerd met de kerst en met lange braadtijden. Jammer, want kalkoen is een heerlijke en veelzijdige soort gevogelte. Vroeger had kalkoen het bezwaar dat alleen hele exemplaren verkrijgbaar waren. Inmiddels voert AH echter al geruime tijd een assortiment kalkoenpro- dukten die makkelijk en snel te bereiden zijn. Sinds kort is dit assortiment nog fors uitgebreid met maar liefst zeven nieuwe produk- ten. U kunt nu dan ook kie- zen uit de volgende nieuwe soorten. Kalkoengehakt Gemalen, ongekruid kalkoenvlees. Heel mager, want het bevat maar 10% vet (runderge- hakt bevat 20% vet). Op de- zelfde manier te bereiden als varkens- of runderge- hakt. Geschikt voor bijvoor- beeld macaroni, spaghetti en stoofschotels. Kalkoen-nasi/bamivlees Ongekruide blokjes mager kalkoenvlees, speciaal voor nasi en bami, Natuurlijk ook geschikt voor allerlei andere eenpansgerechten. Kalkoenstick Zacht ge- natief voor de bekende kip- pesoep. Alle benodigdhe- den handig bij elkaar in een verpakking. Kalkoen-sate Een alterna- tief voor detraditionele sa te met varkensvlees. Blok jes kalkoenvlees die op In- donesische wijze gekruid zijn. Vier stokjes worden apart bijgeleverd. Wanneer de capaciteit van de machine goed wordt be- nut, leert de praktijk dat op de lange duur het water- en energieverbruik lager is dan bij afwassen met de hand. Vooral de kleine hand- Voornjst, zoetzuur Voorriist, kerrie 26 AllerHande

Allerhande | 1987 | | pagina 26