Lekker brood veidient Bona. Eenpersoons- koffiefilters bestaan al Koffiefilters als door u bedoeld, maken reeds lange tijd deel uit van ons assortiment. Wij verkopen het 'Huis- merk' produkt Cafe Filtre. Dit zijn koffie filters die gevuld zijn met een hoeveelheid koffie voldoende voor een kopje. Ook Douwe Egberts heeft iets der- gelijks op de markt ge- bracht, nl. 'Kleintje Koffie'. Deze mogelijk- heden zijn zeker ideaal als je als enige in een gezin koffie-liefhebber bent. Het spijt ons voor u, maar een gat in de markt heeft u niet ont- dekt. Wij hopen niette- min dat deze koffiefil ters voor u een uit- komst zullen zijn. Vraagtekens rond diabeteswijn en zuurdesembrood Selection St Georges is een droge wijn, die zeer weinig koolhydra- ten (suiker) bevat, dit in tegenstelling tot zoete wijn. In samen- werking met de Diabe tes Vereniging Neder- land is voor Selection St. Georges de zoge- naamde MK-waarde bepaald. De MK- waarde voor deze wijn is nul, d.w.z. er zitten zo weinig koolhydraten (suiker) in, dat deze geen invloed hebben. Op zich is er, net als voor ieder ander, niets in te brengen tegen een matig gebruik van alcohol. Alcohol heeft echter ook een bloed- suikerverlagende wer- king. Het is daarom raadzaam alcohol al- tijd te gebruiken met een koolhydraat-rijk hapje, bijv. een crac ker. Van andere droge wijnen hebben wij de MK-waarde niet laten bepalen. De ingredienten van zuurdesembrood zijn: biologisch tarwe volko- renmeel, water, zuur- desem en zout. Er wor- den geen chemische middelen gebruikt. Het brood kan meerdere keren per week wor- den besteld. Waarom men dat in uw filiaal niet doet, is ons niet bekend. U kunt dat het beste aan de bedrijfs- leider vragen. Hoe verdwijnt cafeine uit de koffie? Het proces om de kof fie cafe'inevrij te ma ken is niet schadelijk, anders zou' dit precede nooit toegepast wor- den. Het cafei'nevrij maken gebeurt onge- veer als volgt. De ruwe koffiebonen worden onder hoge druk gebracht en ver- volgens op een con- stante temperatuur ge- houden. Dan wordt er koolzuur door geperst. De kern van het proces is de zogenaamde 'kri- tische' toestand van het koolzuur. In deze toestand is het kool zuur in staat om ca feine op buitengewoon selectieve wijze van koffie te scheiden en aan zich te binden, zon- der dat de eigenschap- pen van de koffie ver- anderen. Het mengsel van cafeine en kool zuur wordt daarna weggeleid. Vervolgens kunnen de ruwe koffie bonen worden ge- droogd en gebrand. Hoe komt ijzer in appelstroop? AHA! Ik ben de enige thuis die een kopje koffie drinkt en mijn gedachten gaan uit naar koffie in deelverpak- kingen, dan wel koffie ver- pakt in een zakje, zoals een theezakje. Qua verpakking lijkt me dit niet op te hoge produktiekosten stuiten. Heeft u iets aan dit 'gat in de markt'? B.D.G.W. TEA. Omdat ik momenteel geen suiker mag gebruiken, kwam ik bij het diabetici- schap in de winkel terecht. Daar stand ook wittewijn, genaamd 'Selection St. Georges'. Kunt u mij het verschil in samenstelling van deze wijn en dege- wone witte wijn vertellen? Verder vraag ik mij af waarom AH in de grate fi- lialen alleen op vrijdag zuurdesembrood verkoopt, terwijl in natuurwinkels twee keer per week dit brood te krijgen is. Van dit brood zou ik ook de samen stelling willenweten en daamaast of het met che- mische middelen wordt be- werkt? MEVR.B. D.V.TEH. Graag zou ik willen weten hoe cafeine uit koffie wordt gehaald en of dit proces schadelijk is voor de ge- zondheid. MEVR.M.W. TEE. Laatst las ik in een oude ft'/t//entBotrA BOA 6139 62 AllerHande

Allerhande | 1986 | | pagina 62