EEN KLEINE KERSTBOOM Materiaal: dennetak- ken, plastic pot, rondje steekschuim (oasis), zilverkleurige kerst- sterren, -takjes en den- neappeltjes, rode bal- letjes, lotusvruchten en bloembinddraad. In een rode plastic pot wordt een stuk goed in water ge- drenkt steekschuim ge- zet. Enkele mooie den- netakken van verschil- lende lengte erin ste- ken, zodat een groot 'boeket' ontstaat. Di verse zilverkleurige kerststerren, -takjes en denneappeltjes, die op een stevige steel staan, kunt u hier gemakke- lijk tussen steken. Mocht u behoefte heb- ben de stelen te verlen- gen, dan kan dat heel gemakkelijk met spe- ciaal daarvoor ge- schikt bloembind draad. Ook de rode bal- letjes, die op dun ijzer- draad staan, worden (apart of paarsgewijs) met dit stevige bind- draad verlengd. De kleine zilveren bal- letjes kunt u direct aan de dennetakken vast- maken. De bruine lo tusvruchten in het hart van het boeket geven extra volume. een ronde, egale vorm ontstaat. Op vier ge- lijke afstanden worden strikjes, die op bind- draad zijn gezet, aan de randen tussen het groen gestoken. Ge- bruikt zijn kerstbal- letjes van diverse grootten en in verschil- lende kleuren, zoals hier parelmoer, roze en donkerrood. Ze kun- nen gemakkelijk wor den verwerkt omdat ze reeds op draad staan en eenvoudig tussen de korte dennetakjes ge stoken kunnen worden. vele andere mogelijk- heden. Deze lintversie- ring is heel eenvoudig. Een smal en een breed lint worden over de ta- fel gespannen, op de kruising legt u kleine takjes dennegroen waarop de voorge- vormde strik wordt ge- legd. Als glanzende toe- voeging zijn drie goud- kleurige kerstballetjes, die op een ijzerdraadje staan, door het hart van de strik gestoken. ROND TAFELSTUKJE IN PARELMOER Materiaal: bakje met bijbehorend steek schuim, witte kaars, dennetakken, strikjes, bloembinddraad, di verse kleine kerstbal letjes op draad Het bakje met steekschuim is zo te koop, niet al- leen in parelmoer, maar ook in andere kleuren. Neem het steekschuim uit het bakje en laat het onge- veer 10 minuten in wa ter drenken. Daarna in het bakje terugzetten en de kaars in het mid den van het steek schuim plaatsen. Ver- volgens steekt u de korte toppen van de kersttakken erin, zodat FEESTELIJK LINT Materiaal: goudkleu- rig breed en smal lint, voorgevormde strik- ken en kerstballetjes, ijzerdraadje, dennetak jes Met wat lint en voorgevormde strikken kunt u op een heel gemakke- lijke manier uw kerst- tafel een extra feeste- lijk tintje geven. Hier in goud, maar er zijn AllerHande 49

Allerhande | 1986 | | pagina 49