r Zelfs kerststukjes maken is een leuk werkie om al een beetje in kerststemming te komen. In de meeste AH-winkels vindt u alle benodigdheden voor allerlei tafel- of wandversieringen. Alles in handige verpakkingen en verkrijgbaar op de bloemen- en plantenafdelingen. En natuurlijk neeft AllerHande alvast enkele ideeen voor u uitgewerkt. Kijk maar! DEURKRflNS Materiaal: grote krans van stro, wikkeldraad, ijzerdraad, ca. 6 denne- takken, lotusvruchten, peertjes, goudkleurige kerstballetjes en kerst- takjes, denneappeltjes, goudlint, strik De deurkrans is ge- bonden op een on- dergrond van stro. Het gebruik van zogenaamd wikkel draad, een klosje bind- draad, is onontbeerlijk voor het maken van zo'n krans. Van denne- takken worden stukjes met een lengte van ca. 9 cm afgeknipt. Het be gin van het wikkel draad zetten we vast op de krans. De denne- takjes worden nu, in kleine plukjes van twee a drie takjes, met behulp van het wikkel draad op de krans vastgebonden. Let hierbij vooral op of het stro aan de zijkanten van de krans goed be- dekt is. Een aantal ver- sieringen moet direct meegebonden worden: de opengesprongen bruine lotusvruchten, de oranjegele peertjes en de kleine gouden kerstballetjes. De an- dere versierselen kunt u later aanbrengen; dan is beter te zien waar ze geplaatst kun- nen worden. De krans wordt met goudlint op- gehangen. Van dit zelfde lint worden enige slippen bij elkaar op ijzerdraad gezet en in de krans gestoken. De voorgevormde strik completeert het ge- heel. Het lint kunt u, eenmaal uit de verpak- king, met een njet te warme bout gladstrij- ken. KERSTVOOR DE KINDEREN Materiaal: plat schaaltje, prikker met kleefband, stuk steekschuim (oasis) in steenvorm, elfenbank- jes, dik bloembind- draad, witte kaars, IJslands mos, kram- metjes, dennetakj'es, lammetjes, kerstman- netje, paddestoeltjes. Op een plat schaaltje wordt een prikker met kleefband vastgezet (even goed aandruk- ken). Zorg dat het schaaltje goed droog is, anders plakt het band niet. Een stuk in water gedrenkt steek schuim wordt op de prikker gezet. Neem hiervoor het liefst een deel van een stuk steekschuim in steen vorm. De elfenbankjes worden trapsgewijs te- gen het steekschuim aangezet en hier op hun plaats gehouden door van dik binddraad gebogen 'haarspelden'. Deze haarspelden wor den horizontaal in het steekschuim gestoken, zodat de elfenbankjes hierop komen te rus- ten. Daama wordt de kaars geplaatst. Het IJslands mos, dat met speciale krammen wordt vastgezet, be- dekt het steekschuim voor een deel. De rest hiervan wordt aan het oog onttrokken door kleine takjes denne- groen. De lammetjes zijn ontdaan van de prikkers waarop ze be- vestigd waren en kun- nen zo op de elfenbank jes worden gezet. Het ijzerdraad waarop de paddestoeltjes staan wordt horizontaal ge bogen en in het steek schuim geprikt. Een kerstman, of zoals hier een sneeuwpop, houdt toezicht over de kudde. VOOR DE PERSOONUJ 46 AllerHande

Allerhande | 1986 | | pagina 46