Cranberrycompote: zelf- gemaakt of uit een potje Kaarsen: de grondstof is van 'levens'belang Tijdens de feestdagen mag het best 'ietsje meer'zijn: nu 10% extra Sun gratis in elke bus, SUN. VOOR'N GLANZENDE, STREEPLOZEVAAT. m AllerHande 45 rael wordt gekweekt. Sha- ronfruit moet juist niet 'over'rijp gegeten worden, maar gewoon rijp of hard. Ze smaken eveneens fris- zoet, zonder de wrange bij- smaak die de kaki ken- merkt. Wanneer de sharon- fruit nog hard is, eet je'm makkelijk uit de hand. De zachte vrucht laat zich het liefst uitlepelen. Ook smaakt hij uitstekend als nagerecht. Combinaties met via, yoghurt, ijs of slag- room zijn aan te bevelen. is keuze uit kaarsen ver- vaardigd van paraffine en van stearine (dierlijk vet). Stearine kaarsen behoren tot de kwalitatief betere. Dit vet heeft als voordeel dat de kaarsen niet druipen en kromtrekken en bovendien langer branden. Alle AH-kaarsen van eigen merk zijn gemaakt van stearine. Het assortiment bestaat o.a. uit: huishoud- kaarsen(per4stuks f 3,95), gothische kaarsen (per 10 stuks f 6,95) en kerstboomkaarsjes (per 20 stuks f 2,89), alle in wit. De huishoud- en gothische kaarsen zijn voorzien van het groene goedkeuringsze- gel van de Nederlandse Verenigingvan Huisvrou- wen. In de winkel vindt u deze kaarsen in de speciale kerstuitstalling. Ook ligt hier het overige assorti ment, zoals de bloemen- kaarsen, stompkaarsen en drijflichtjes. Vooral bij wildgerechten combineert de friszure cranberrycompote uitste kend. Cranberrycompote is kant-en-klaar te koop in kleine potjes. Bij AH staat tijdens de kerstdagen de compote van het merk Ocean Spray in de winkel. Hoewel het om compote gaat, staat er op de voor- zijdevan het etiket alleen de naam cranberries. De Nederlandse naam voor cranberry is veenbes. Daarnaast vindt u bij de grotere filialen (nummer 4 of 5) in het delicatessen- schap een potje van het merk Royal Mail met de naam Preiselbeeren. Ook in dit geval gaat het om een compote, alleen niet ge- Ook tussen kaarsen be staat veel verschil. Niet al- I leen in kleur, dikte of leng- te, maar juist op de kwali- teit van de gebruikte grond stof moet gelet worden. Er maakt van cranberries (of veenbessen) maar van vos- sebessen. Vossebessen zijn rode bosbessen, die in het Duits Preiselbeeren heten. De smaak hiervan lijkt wel veel op die van echte cran berries en ze zijn dan ook voor hetzelfde doel te ge- bruiken. Zo'n compote kunt u ook makkelijk zelf maken. Verse cranberries liggen bij AH op de groenteafdeling voor u klaar in zakken van 340 g. Hetrecept in een vergiet de cranberries goed wassen en in een pan doen. 1 Dl witte wijn toevoegen en met deksel op de pan ca. 5 minuten koken. 2 Eet- lepels honing en 150gsui- ker erdoor roeren. Nog ca. 3 minuten koken en laten oplossen. Afkoelen en over- doen in een schaal.

Allerhande | 1986 | | pagina 45