ALLERLEI DE LEKKERSTE FRITES IN HET GROENTEKOELVAK: VERSE IORD CHIPS M Lord Chips... lekker verse frites ...nog 4 minuten en ze zijn klaar Stijlvol decoreren met spuitsneeuw of stickers Tafel dekken in kerstsfeer Sharonfruit: typisch kerstfruit verse Vanaf nu zijn er Lord Chips: verse, voorgebakken frites. Lord Chips zijn lekkerder en krokanter, dat proeft u meteen. Echt-verssmaaktnueenmaal lekkerder! Bovendien spatten ze minder en hebben een ideaal korte frituurtijd van hooguit 4 minuten. Lord Chips verse voorgebakken frites bewaart u gewoon in uw koelkast. Vandaar de handige koelkastverpakking Nieuw in het kerstassorti- ment van AH zijn zelfkle- vende kerststickers in ver- schillende maten. Te koop in een setje van 50 stuks in verschillende kerstvoorstel- lingen. Bijgeleverd wordt een rolletje met 10 meter rood tape. Hiermee kunt u wat u maar wilt decoreren: uw kerstkaarten, zelfge- maakte menukaartjes, het ei bij het ontbijt of met de grotere formaten - het ven- sterraam. Ook met spuitsneeuw kunt u leuke motieven op de ra- men maken. Zeker met kin- deren is dit een leuke be- zigheid. Knip hiervoor uit krantepapier verschillende vormen als kerstklokken, -sterren of engeltjes. Plak de hoeken van de geknipte vormen met smalle randjes plakband op het raam en spuit vervoigens de sneeuw random. Dicht bij de vorm goed dekkend en vervoi gens langzaam naar buiten toe verlopend naar wat wa- zig. Natuurlijk moeten de ramen wel goed droog zijn. Spuitsneeuw verwijdert u met in wat spiritus ge- drenkt keukenpapier of met stickerverwijderaar. Al- les vindt u in de speciale kerstuitstalling bij AH. De spuitsneeuw kost J 1,95 per 150 ml en het setje kerststickers komt op f 4,98. Voor degenen die de tafel op een snelle manier in kerstsfeer willen brengen is er een oplossing. Dat kan namelijk prima met het grate assortment van pa- pieren tafellakens, lopers, servetten, placemats en on- derzetters. Bij AH zijn ze de komende weken te koop in *AA i vAAA A* A diverse formaten en met verschillende kerstdessins. Let er wel op het papieren tafellaken of de loperaltijd over een tafellaken van stof te leggen. Op deze manier blijft het papieren kleed be- ter liggen en schuift het niet van tafel. Nog beter is het om een oud beddelaken te gebruiken, want mocht er onverhoeds toch iets omvallen, dan blijft het mooie tafellaken tenminste gespaard voor vervelende vlekken. Onderzetters kunt u, be- halve onder een glas, ook onder de kaarsenstandaard leggen. Of er de schotel on der thee- of koffiekopje mee versieren: zo tovert u in een wip ook kerstsfeer op tafel. Ook een servet kan anders gebruikt worden. Uitgevou- wen als bekleding van broodmandje of pinda- schaaltje krijgt een servet een praktische, maar tege- lijkertijd ook een heel sfeer- voile functie. Tijdens de feestdagen zijn er veel exotische vruchten te koop. Vooral sharonfruit is zo'n typisch kerstpro- dukt, want de oogsttijd ligt in decemberen januari. Vaak wordt deze exotische vrucht verwisseld met de kaki. Hoewel ze uiterlijk erg op elkaar lijken is ertoch een heel groot verschil. Ka- ki's komen uit Frankrijk, Italie en Spanje. Ze worden pas gegeten als ze overrijp zijn en smaken naar abriko- j zen met een licht-wrange bijsmaak. Sharonfruit is een ge- kweekte variant van de kaki, eigenlijk een verbe- terde soort, die alleen in Is- i I X'' 1 A' 44 AllerHande

Allerhande | 1986 | | pagina 44