INDONESIE Duivelse kip EIEREN IN KOKOSSAUS 8 eieren, 1 ui, Voorbereiden: Eieren ca. 8 minu- ten koken. Onder koud water af- spoelen en pellen. Met een vork eie ren rondom inprikken. Ui pellen en snipperen. In kommetje doen: ui, sambal, laos, koenjit, djahe en se reh. Knoflook pellen en erboven uit- persen. Goed mengen. Bereiden: In pan met dikke bodem olie verhitten. Hierin kruidenmeng- sel al roerend ca. 2 minuten bakken. Toevoegen: i/2 liter water, bouillon- tablet, santen, kokos, ketjap en lau rierblaadje. Al roerend tegen de kook aan brengen. Zonder deksel op de pan op een laag vuur saus ca. 10 minuten warm houden. Af en toe roeren. Eieren toevoegen. Nog ca. 15 minuten doorwarmen. Lekker met rijst, gesmoorde bamigroenten en kroepoek. TONIJN EN VRUCHTEN IN KETJAPSAUS Voorbereiden: Tonijn en ananas goed la ten uitlekken. In kom doen: sambal, gembemat, citroensap en 2 eetlepels ketjap. Tot marinade roe ren. Gember fijnhakken. Mango schillen, 1 schijf afsnijden voor gar nering en overig vruchtvlees in blokjes snijden. Banaan pellen en in plakjes snijden. Direct aan mari nade toevoegen: gember, ananas, banaan en mango. Goed door el- kaar scheppen en op een koele plaats ca. 30 minuten laten marine- ren. Af en toe omscheppen. Bereiden: Ui pellen en snipperen. In wadjan (of braadpan) de olie verhitten. Hierin ui ca. 3 minuten zachtjes bakken. Ketoembar er- door roeren. Knoflook pellen en er boven uitpersen. Al roerend nog ca. 1 minuut bakken. Toevoegen: 3 eet lepels ketjap en 1 dl water. Al roe rend ca. 4 minuten laten koken. To nijn toevoegen. Ca. 3 minuten mee- verwarmen. Af en toe omscheppen. Vruchtenmengsel met vocht erdoor scheppen. Al omscheppend in ca. 5 minuten door en door heet laten worden. Overdoen in schaal. Game- ren met een achtergehouden schijf mango. Lekker met rijst, ge smoorde paprikareepjes met tauge en seroendeng. IDEE: In plaats van mango kunt u ook een stevige, niet zure appel ge- bruiken. De appelstukjes dan wel apart in 1 eetlepel citroensap mari- neren en eerst ca. 2 minuten met de 1 eetlepel sambal brandal of oelek, 1 theelepel laos, 1 theelepel koenjit, 1 theelepel djahe, 1 theelepel sereh, 2 teentjes knoflook, 2 eetlepels olie, Vi kruidenbouillontablet (Maggi), 2 zakjes santen (Conimex), 5 eetlepels gemalen kokos, 4 eetlepels ketjap manis, 1 laurierblaadje Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten Bereidingstijd: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. j 2,75 Bevat per eenpersoonsportie: 1390 kiloJoules (330 kCal.) vet 27,2 g-eiwit 15,0 g- koolhydr, 5,4 g 2 biikjes tonijn in olie (nettogewicht 200 g), 1 blikje ananasstukjes (nettogewicht 227 g), 1 theelepel sambal oelek, 2 eetlepels gembemat, 1 eetlepel citroensap, 5 eetlepels ketjap manis, 3 bolletjes gember, 1 mango (nietterijp), 1 banaan (niet te rijp), 1 ui, 2 eetlepels olie, 1 theelepel ketoembar, 1 teentje knoflook 6 AllerHande

Allerhande | 1986 | | pagina 6